Nie wchodzi na więcej niż 8 800 obrotów (NRG POWER)

Witam, od kilku dni męczę się z skuterem Piaggio NRG Power 2T, skuter nie wchodzi na więcej niż około 8800 obrotów. Wcześniej wchodził na 10000 regulacja gaźnika nie pomaga czy zalewa czy za dużo powietrza czy świeca ma kolor kawy z mlekiem i skuter pali od kopa nie wkręca się na więcej. Kompresja ok. cały układ zapłonowy świeca, moduł itd. jest sprawdzone i nie pomaga ani inna świeca ani inny moduł. nie mam pojęcia co robić proszę o pomoc. Z góry dziękuję!

wsadzić lżejsze rolki albo zobaczyć czy cos sie nie blokuje w napędzie

lżejsze rolki raczej nie no ciągle jeździł na takich ale co masz na myśli, że blokuje w napędzie

I jeszcze od dzisiaj go zaczęło nagle zalewać bo dymi na niebiesko ale to mi się wydaje, że gaźnik poprostu zasyfiony. jutro wyczyszczę :smiley:

Gaźnik wyczyszczony już nie zalewa pływak się nie domykał. Ale na obroty w dalszym ciągu nie wchodzi ;c.

Jeśli masz możliwość wsadź inne rolki nawet urywki od innego i zobacz czy cos pomoże może któraś jest kwadratowa lekko i zaciera. Albo może tłumik zasyfiony.

Nic nie pomogło :frowning: bez tłumika czy z tlumikiem jest tak samo na innych rolkach również to samo.

ale wkreca się do 8000 i odcina czy nie ma siły?
bo jak odcina to może moduł padł

Odpalam jadę wchodzi na 9000 (nie na 9800 jak zawsze) i spada po chwili do 8500 a czasami nie wchodzi w ogóle na więcej niż 8600,8700. W dodatku nie reaguje na regulację obrotów kiedy mocno wkręcę trzymają się 3000 wykręcę o 1 obrót dalej 3000 kolejny obrót dalej 3000 w końcu po paru obrotach po prostu gaśnie na wolnych nie da się ustawić tak, żeby trzymał np. te 1800 obrotów może coś jest z gaźnikiem. Jest on seryjny więc 12 letni, pozatym trochę po przeróbkach ale to chyba nie ma nic do rzeczy bo nic nie cieknie, wszystko pięknie zrobione :smiley:

to napęd. coś masz nie tak z napędem - przycina sie wario lub korektor.
Może cylinder zdycha? zmierz kompreche - nie że jest OK tylko że z 10 lub więcej bar

Kompresja 10bar z rozrusznika. Wkoncu nowy cylinder ma tylko 350km

Prawie 11

Najbardziej mnie martwi to że nie reaguje na regulacje tych wolnych a śrubę itd. Przeczyscilem nawet zmieniłem bo miałem jeszcze taką samą z podróby dellorto.

skoro nie reaguje na przykrecanie powietrza to znaczy z skądś je bierze

Może masz dziurę w króćcu gaznika i bierze lewe powietrze

Krociec wygląda ok. Jeśli chodzi o regulacje to nie że powietrze tylko obroty. Chociaz w sumie ja już niewiem.