Nie wchodząca 1 i 2 i wyskakująca 3 w zipp pro 50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #629068
    AbarQs
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam, tak jak w temacie jestem posiadaczem od 3 lat zipp pro 50 i w tej chwili zatrzymała mi się skrzynia biegów na 3 i 4. Na dodatek 3 bieg wyskakuje sam pod czas jazdy i włancza sie luz. Ale może zaczne od początku po zakupie nowego zipp pro 50 2014 rocznik były od razu problemy z pierwszym biegiem nie zawsze za pierwszym razem udawało se w rzucić jedynke reszta biegów działała sprawnie. Od dwóch miesiący sytuacja sie trochę pogorszyła jedynka wyskakiwała podczas jazdy i czasami podczas jazdy zdażało się że nie można było zredukować z trzeciego na drugi bieg, wgl nie było oporu nie dało sie wgl wrzucić dwójki dopiero po poruszaniu motocykla w przod i w tył po jakimś czasie sie udawało. Zdażało się to stosukowo rzadko. Wczoraj zdażyło mi sie to 3 razy na krótkim odcinku. Więc chcialem cos z tym zrobić zaczolem szperać przy sprzęgle pociaśnilem nic to samo poluźniłem też to samo. Wyjechałem sie przejechać zdażyła sie ta sytuacja i nawet po dłuższych próbach i wszelkiemu kombinowaniu się nie udało już wrzucić dwójki co gorsza zaczeła wyskakiwać 3 podczas jazdy i zrobił się bieg neutralny po miedzy 3 a 4. Dodam że olej był wymieniany miesiąc temu. Sądze że to nie od sprzęgla lecz coś z skrzynią biegów nigdy nie rozkręcałem silnika i jestem w tym kompletnie zielony. Co może być przyczyną co sie mogła stać?

    #629075
    AbarQs
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Pomoże ktoś? Bardzo proszę

    #629091
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Spuść olej z silnika i na YouTube znajdź filmik o składaniu skrzyni biegów w silniku 139FMB. Potem zdejmij prawy dekiel i zobacz czy się nic nie odkręciło przy wybieraku biegów. Może coś się poluzowało i wystarczy dokręcić jakąś śrubkę.

    #629094
    AbarQs
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Heh sprawa rozwiązana zrobiłem podobnie za nim to napisałeś i wystarczyło dokręcić śrubke od tej przekładni biegów tam po rozebraniu prawej strony. Wszystko teraz śmuga jak należy 😉 ale dziekuje za radę. Filmiki z yt są naprawde bardzo pomocne

    #629118
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Cieszę się że problem rozwiązany. 👍

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button