Nie ten silnik jak odzyskać pieniadze?

Witam!
Żeby się nie rozpisywać:
Zatarł mi się silnik z braku chłodzenia, kupiłem inny za 450 zł (480 z wysyłką), otrzymałem inny niż w ogłoszeniu, pokrwya popękana, gaźnik powyginany, kable pourywane, przekładnia (diabli wiedzą cieknie), kopka spawana, brak firmy (w ogłoszeniu na obudowie była MOTOMAR na tym co dostałem inne wszystko), nawet głowica inna.... https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/11922938_885431294865560_956931488523857498_o.jpg tu zdjęcie porównujące (po lewej to ten który miał być po prawej to ten który dostałem)
Rozpakowywane było przez mechanika w autoryzowanym serwisie, dodatkowo z drugiej strony pomalowany na kolor błękitny nie wiem po co...
Byłem na policji zgłosić oszustwo, kazali do rzeczniczki praw konsumenta, ta z kolei do sądu założyć cywilną sprawę nawet mi nie przyjęli "oszustwo internetowe" takich spraw nie robią... To jest prawie 500zł!! jak mam to odzyskać jak sprzedawa twierdzi, ze to ten silnik i nie odzywa sie na chęć zwrotu? Na prawnika mnie nie stać...

nic mu nie zrobisz zostałeś oszukany jak jeden z wielu

Autoryzowanym serwisie czego? Gruszek? A co ma do rzeczy czy serwis jest autoryzowany czy nie jak kupujesz części na OLX z trawnika?
Skoro na prawnika cię nie stać (choci tak pomoc prawna przekroczy wartość tego silnika)to w zasadzie masz drogą lekcje - i teraz już wiesz że takie rzeczy odbiera się osobiście.
Albo się mocno doedukujesz w temacie, wyślesz mu poleconym przedsądowne wezwanie do zwrotu kasy. Jak się przestraszy to dobrze a jak nie to ty będziesz bardziej w tyłek bity finansowo i czasowo.
Albo weźcie duży samochód, 4 kolegów i pojedź porozmawiać... tyle że tam poł wsi z kosami na sztorc może naprzeciwko stanąć.