Nie odpala ze startera a z kopki juz tak

Witam mam skuter Benzer podobny do Quantuma i mam problem ostatnio miałem go naprawić bo wogóle nie zapalał, naprawiłem skuter odpala kopka, starter jak chce. Od przedwczoraj gdy się akumulator rozładował do dziś nie chce zapalić ze startera (kręci ale nie chce zapalić) bo z kopki pali od kopa. Co jest z nim nie tak ?

słaby aku powodujący za niskie obroty rozrusznika lub jest taki spadek napięcia kiedy pracuje rozrusznik że iskra jest słabiutka

Akumulator był ładowany wczoraj, jak mam sprawdzić iskrę ?

no i co z tego że był ładowany, może jest kiepski. iskrę trzeba zobaczyć kiedy kręcisz rozrusznikiem, nie powinna być żółta, blada. Biała, niebieska, mocno uderzająca powinna być. Dwie osoby do tego potrzeba bo samemu ciężko. Wykręcasz świece, nakładasz fajke, dotykasz świecą masy (rany, silnika) i kręcisz rozrusznikiem

Akumulator był w zeszłym roku kupowany 12V 6Ah, a iskrę zobaczę i dam znać

To u mnie ze startera tak a z kopki nie ( była juz wymieniana , bo nie odskakiwała ) ale nie pomogło , teraz znowu kolejna nie chce odbijać :?

A wymieniałeś może sprężynę jak nie chce odbijać ?

marek789 nowa bateria i czyszczenie bedixa w benzynie i rozrusznika [rozłożyć wymyć pył ze szczotek benzyna osuszyć i złożyć] a obwód zapłonu [iskra] nie ma nic do kręcenia i aku chyba że masz zapłon dc jak w kymco.
karol6633 mechanizmu kopki nie składamy na sucho[ani na smar tylko na olej troszeczkę w kielichy a grzebień i wrzutkę zawsze wymieniamy razem komplet.

Dokładnie jak mówi paci, na pewno skuter ma moduł AC i akumulator nie ma nic do jakości iskry, akumulatora może w ogóle nie być i ma chodzić. Wziął bym jeszcze pod uwagę ciśnienie w cylindrze, jeśli jest już w nie najlepszej kondycji może być przyczyną takich właśnie dolegliwości, z kopki pali a z rozrusznika już nie, po prostu kopiąc nogą jest zupełnie inna dynamika (o wiele lepsza) niż to robi rozrusznik elektryczny.

mój ma moduł AC ale na słabym aku nie zapali z rozrusznika mimo że kręci. A z kopa od razu

Bo za wolno kręci nie ma tego ''szybkiego startu''

Nie wiem dlaczego ale pomogła wymiana bendiksa. Dziękuje wszystkim za pomoc temat można zamknąć

Ciekawe.... Ale - jak pisałeś w 1-wszym poście (kręci ale nie chce zapalać), chodziło Ci o to że rozrusznik kręcił silnikiem czyli wałem silnika, czy kręcił tylko sam rozrusznik (bzyczał a nie zakręcał silnikiem)?
Bo jak to drugie to zrozumiałe że bendiks do roboty. Ale jak kręcił wałem silnikiem i wymiana bendiksa pomogła.... to nie rozumiem tego; co ma piernik do wiatraka.

Berg napisał:

Ciekawe.... Ale - jak pisałeś w 1-wszym poście (kręci ale nie chce zapalać), chodziło Ci o to że rozrusznik kręcił silnikiem czyli wałem silnika, czy kręcił tylko sam rozrusznik (bzyczał a nie zakręcał silnikiem)?
Bo jak to drugie to zrozumiałe że bendiks do roboty. Ale jak kręcił wałem silnikiem i wymiana bendiksa pomogła.... to nie rozumiem tego; co ma piernik do wiatraka.

</blockquot

Sry że nie napisałem ale tylko rozrusznik kręcił. Ale już wszystko ok. Dzięki

no to widzisz ile czasu ludziom zmarnowałeś bo nie chciało ci się porządnie sytuacji opisać?

Ech.... trzeba było od razu tak napisać, to byś miał w pierwszej odpowiedzi co masz sprawdzić/wymienić.
Na przyszłość OPISUJ DOKŁADNIE co się dzieje i jakie są objawy, bo ludzie chcąc pomóc - błądzą jak we mgle.

Ok ale dzięki za pomoc

Witam
Jestem tu nowy jak widać
Mam problem z odpaleniem na starter, ale kręci silnikiem tylko nie odpala
Na kopkę odpala, ale czasami też ma problem ( czasami za pierwszym razem a raz mi sie zdarzyło że musiałem kopać z 15 minut i na drugi dzień odpalał normalnie za pierwszym razem czy za trzecim )
Dzięki za pomoc

a co już sprawdziłeś?

świeca była sucha tylko trochę osmolona więc wyczyściłem i dalej tak samo