Nie działający licznik w Pro 50

Witam mam problem z licznikiem w Pro 50, a chodzi o to że nie działa mi na liczniku nic oprócz prędkościomierza oraz wskaźnika kierunków, biegu jałowego oraz wskaźnika biegów który zaczął również przekłamywać bo pokazuje tylko 1 i 3 bieg. Da się go w jakiś sposób spróbować rozebrać i go naprawić ?

Zdemontuj licznik i sprawdź wszystkie styki i połączenia. Może coś się rozłączyło w kostce, albo weszła wilgoć.

Witam rozebrałem wczoraj i wszystko wydaję mi się być na swoim miejscu. Udało mi się naprawić wskaźnik poziomu paliwa oraz świateł drogowych. Został tylko obrotomierz i ten wskaźnik biegów który wyświetla tylko 1 i 3 bieg. Możecie mi powiedzieć gdzie jest jakaś wtyczka która idzie ze skrzyni do tego właśnie licznika ? Oraz od czego może być ten kabel http://zapodaj.net/31e72a15f4b34.jpg.html znalazłem go na końcu skutera a jego początek znajduje się chyba gdzieś pod licznikiem z przody w całej wiązce kabli i mam wrażenie że jest on właśnie od wskaźnika biegów ?

Ta wtyczka może być od niczego. Niczego w Twoim modelu. Producenci często idąc na łatwiznę montują jednakowe wiązki do kilku modeli. Nie każdy ma takie same gadżety, więc nieużywane wtyczki dyndają pod plastikami. Kiedyś miałem Torosa F16 czyli najpopularniejszego klona. Moja wersja nie posiadała z tyłu spoilera, lecz zwykły bagażnik jak od składaka. Mimo to z tylnej lampy wychodziła wiązka, dzięki czemu kiedy już zamontowałem sobie taki spojler, to wystarczyło wpiąć wtyczkę. Jeżeli chodzi o czujnik biegów, to raczej skłaniał bym się, że to właśnie sam czujnik jest do wymiany. Wydaje mi się, że same połączenia z deską z kontrolkami są w systemie zero jedynkowym. Albo działa albo nie. U Ciebie pewne biegi pomija, więc może sam czujnik nawala.

Od dzięki za pomoc czujnik biegów naprawiłem. To znaczy sam się naprawił po podłączeniu licznika jeszcze raz, a obrotomierz dalej nie działa, tylko na wyższych obrotach wskaźnik wychyla się czasem do 3 tys i sam wraca na 0 więc nie wiem co z nim jest. Może jest ktoś kto mógł by mi pomóc z nim ?