Nie działają światła. Benzer Quebec

Witam, posiadam skuter Benzer Quebec 50 2T i niedawno wyprowadziłem go z garażu żeby przygotować go do sezonu. Jak się okazało nie działają żadne światła ( przód, tył, pozycyjne, krótkie, długie). Żarówki na pewno działają ponieważ sprawdzałem podłączając kostki bezpośrednio do akumulatora. Okablowanie przejrzałem, nie ma żadnych przerwań, zgnieceń itp. Elementy takie jak włącznik świateł, przełącznik krótkie/długie też są sprawne. Sprawdziłem całą instalację od świateł aż do wejścia do obudowy silnika ( chyba do prądnicy ale niestety nie wiem bo pierwszy raz grzebie przy skuterze ) i podłączając prąd z akumulatora bezpośrednio do kabla wychodzącego z prądnicy wszystko działa jak należy. Dalej już nie znam się zbytnio i wolę sam nie grzebać. Proszę o jakieś porady co może być przyczyną braku świateł.

Sprawdź czy prądnica (iskrownik) podaje prąd, jeśli podaję to zobacz jeszcze czy na stacyjce jest prąd i czy wychodzi dalej

Prąd od stacyjki wychodzi a prądnice zaraz sprawdzę. Ale zanim to zrobie, mam pytanie. Po przekręceniu stacyjki powinny się włączyć światła, ale prądnica jeszcze wtedy nie jest uruchomiona, a więc prąd do świateł idzie jakoś bezpośrednio z akumulatora czy tym samym obwodem co na włączonym silniku, czyli przez prądnicę?

W większości skuterów nie świecą, jeśli na zgaszonym silniku nie świeciły ci prędzej światła to znaczy że z prądnicy

Tak to problem z prądnicą, tylko nie mogę się do niej dostać bo śruby za nic nie chcą się odkręcić ;/