Nie działa mi światło stop przy tylnym hamulcu - Toros El Rio.

Witam wszystkich kolegów i koleżanki bardzo serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum, po mimo faktu iż od dawna śledzę skuterowo.com a obecnie jednoślad.pl.

Do rzeczy: Od prawie dwóch lat posiadam skuter Zipp Toros CY50T-6 El Rio z 2015 roku w wersji kolorystycznej czerwonej. Przed zimą w ostatniej jeździe kiedy odwoziłem skuter na zimowanie do rodziców zorientowałem się, że z nie znanych mi przyczyn gdy użyje tylnego hamulca (lewa klamra) to światło stopu nie działa, natomiast jeśli użyje przedniego hamulca (prawa klamra) to światło stopu normalnie działa. Zwracam się do Was z prośbą o poradę czego taka sytuacja może być odznaką (jakiej usterki) i czy ew. jest to na tyle pierdoła, że da się to naprawić we własnym zakresie czy lepiej zlecić to mechanikowi? Dodam, że zależy mi na konkretnej odpowiedzi bo w związku z coraz przyjemniejszą aurą i wysokimi temperaturami za oknem mam w planach na dniach rozpocząć nowy sezon i chciałbym naprawić ten problem, gdyż generalnie nie wygonie mi obsługiwać manetkę gazu i hamować przednim hamulcem by paliło się światło stopu.

Za każdą poradę i poświęcony czas na mój problem serdecznie dziękuje i jeszcze serdeczniej pozdrawiam :slight_smile:

skoro światło stop działa przy jednaj klamce a przy drugiej nie to stawiam czujnik wciśnięcia hamulca (lub jego kabelki).

Wombat@ wielkie dzięki za szybką poradę :wink: Czy dobrze się orientuje, że czujnik ten znajduje się pod tymi plastikami przy zegarach? :slight_smile: Jeśli tak to proszę o jakieś zdjęcie poglądowe jak wygląda taki czujnik i czy ew. jest to możliwe żeby osoba powiedzmy zielona w tych sprawach poradziła sobie w jakimś krótkim czasie z naprawą tej usterki. Dodam, że nigdy tego nie robiłem wcześniej, bo ten skuter to pierwszy mój własny jednoślad.