Nie da rady wyregulować gaźnika !! - Zumico Quick 4t

Witam wszystkich na forum ! ;)

Posiadam skuter Zumico Quick 4T 2012r (a w zasadzie 5 takich skuterów) - miałem w tym roku wypożyczalnię skuterów

A żadnym ze skuterków nie da rady za cholerę wyregulować gaźnika...

Obecnie jest ustawione tak, że jak jest zimny wszystko chodzi elegancko a jak jest ciepły to po gwałtownym dodaniu gazu do końca przerywa przez chwilę a później jedzie normalnie....

Rozkręcałem filtr powietrza (nie było uszczelki pomiędzy puszką) - dałem nową uszczelkę.
W filtrze jest zwężka - po jej wyciągnięciu skuter wcale nie jedzie - więc ją włożyłem i uszczelniłem dokładnie i uzyskuje max obroty aż do klekotu zaworów.

Kręcenie śrubką od składu mieszanki nic nie daje jak ją wkręce to zalewa świecę

A jak jest wykręcona na 2 i 1/4 obrotu - kolor świecy prawie idealny - równo schodzi z obrotów i szybka reakcja na gaz - ale przerywa. Gdy nagrzany postoi chwilę na wolnych obrotach dam gaz na full - zacznie przerywać i dopiero ogień i max obroty....

PS: Co o tym sądzicie koledzy ?? Czy to może tak po prostu wadliwe wykonanie gaźnika i należy nowy kupić ?? Bo ja już nie mam pomysłów

PS2: Nadmienię iż dysza w gaźniku ma rozmiar 78 a natomiast dysza wolnych obrotów 34 ;)