Nagly brak świateł.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Nagly brak świateł.

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kielek487 kielek487 3 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe daruddg
    daruddg
    Użytkownik

Witam, poradziłem sobie z problemem odpalania, ale podczas rozbierania skutera i ponownym złożeniu, zauważyłem brak świateł drogowych przód(krótkie – długie) – tył, brak podświetlenia zegarów ( zegary działają, kontrolki od kierunków też ) kierunkowskazy i stop działa. Jeszcze przed rozbiórką działało wszystko , posprawdzałem styki ,łączenia kabli i nic nie pomogło. W skuterku znalazłem 3 bezpieczniki i wszystkie dobre – jeden od aku, drugi od alarmu a trzeci od stacyjki chyba. Czy są jeszcze jakieś bezpieczniki, i co może być powodem nagłej utraty świateł.
    Dodatkowo jeszcze przestał mi działać alarm – syrena działa ale nie mogę go uzbroić z pilota, ani nie mogę go odpalić z pilota.
    Proszę o jakieś propozycje.

A mam jeszcze pytanko, tak przejrzałem żarówki i wyglądają na dobre, czy jak mam jakąś odłączoną to czy nie będą działać wszystkie?? tak jak w dawnych choinkowych – może to jakiś chiński patent :).

Pozdrawiam Darek

YIBEN F1 – 2500km
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tropisz prąd..czy dochodzi do włącznika na kierownicy i czy potem idzie dalej..

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

A jak masz zasilane światła mijania i drogowe, bezpośrednio z akumulatora po włączeniu zapłonu czy dopiero po uruchomieniu silnika?
    Jak coś gdzieś rozłączyłeś to trzeba to ponownie złączyć.

Zapewne zdechła sobie na amen bateria w pilocie, albo zaistniały jakieś inne niespodziewane okoliczności przyrody, etc.

Masz akusia 12 Volt i żarówki 12 Volt, a nie 2 x 6 Volt, więc zapomnij o łączeniu szeregowym, to nie jest choinka, ale nic to, grzebaj dalej, zawsze się czegoś nowego nauczysz. 😀

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

Może przez przypadek odpiąłeś jakiś kabel podczas rozbierania?,

Jedyne to tak jak wyżej woltomierz w rękę i sprawdzaj;)

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Zdjęcie profilowe daruddg
    daruddg
    Użytkownik

Dzięki za podpowiedzi, jestem na urlopie od dzisiaj w PL, to kupie sobie jakiś voltomierz, ale zajmę się tym dopiero w piątek, jak wróce.
    Pozdrawiam

YIBEN F1 – 2500km
    Zdjęcie profilowe kielek487
    kielek487
    Użytkownik

zobacz czy jest ładowanie na akumulatorze jak nie ma to regulator napięcia albo iskrownik mogły paść cewki

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie