Muli silnik na nowym pasku napędowym Kingway Euroboy 2t 50cm3

Witam.
Kupiłem skuter Kingway Euroboy 2t z zatartym tłokiem. Założyłem nowy tłok i cylinder 50cm3, docierałem do przez około 500km, jednak po docieraniu v-max wynosi 58km/h. Sprawdzałem czy są blokady jednak żadnej nie znalazłem. Problem jest w tym, że gdy odkręciłem tą osłonę od wariatora i sprzęgła to zobaczyłem, że pasek jest strasznie luźny i nie wchodzi na samą góre na przeciwtalerzach na wariatorze. Postanowiłem kupić nowy pasek, sprzedawca zapewniał, że na 100% to pomoże, jednak gdy go założyłem to osiągi jeszcze bardziej spadły. Gdy porównałem mój stary pasek do nowego to był o 3mm węższy od dopiero co kupionego. Próbowałem zakładać lżejsze i cięższe rolki jednak za bardzo nic nie pomagało. Silnik na węższym pasku ma wysokie obroty i głośno chodzi jednak nie przekłada się to na koło, a gdy założe szerszy pasek to skuter w końcu rozpędzi się do tych 58km/h jednak go strasznie muli. Na wąskim pasku czuje, że więcej z niego nie wyciśnie, na szerokim że silnik nie daje rady, żeby rozpędzić koło. Próbowałem jeszcze przejechać się bez tłumika, jednak nic to nie pomogło. Wymieniłem też z innego skutera sprzęgło i wariator, ale nie było żadnej różnicy. Mam nadzieję, że ktoś podpowie co jeszcze mogę zrobić. Czy pomoże kupno większego cylindra? Z góry dziękuję. Pozdrawiam