Mrugające światła Aprilia sr 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Mrugające światła Aprilia sr 50

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 9 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Adrian Stenka
    Użytkownik

Witam serdecznie, Czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś problem z mrugającymi światłami ? Skuter to Aprilia sr z 2000roku. Światła na wolnych obrotach mrugają w rytm pracy silnika, po zwiększeniu obrotów światła staja sie jaśniejsze i znow przygasają. Dzieje sie tak również po naciśnięciu hamulca na wolnych obrotach jak i na wysokich.
    Z tego co wyczytałem wina za to zjawisko możne mieć regulator napięcia, jednakże kupiłem na allegro 4pinowy i na nim wg nie ma iskry.
    Bede wdzieczny za kazde sugestie.
    Pozdrawiam Afdrian.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

kupiłeś niewłaściwy lub uszkodzony regulator?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Adrian Stenka
    Użytkownik

Wombat, dzięki za odpowiedz 😉 A czy mogł bys zabaczyc ten filmik na youtube, Czy to aby napewno wina regulatora.
    https://www.youtube.com/watch?v=IlqAnB_iYkQ

Dzieki.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

skoro migają to migają – filmik nic tu nie wnosi. regulator nie jest jedyną możliwą przyczyną ale od niego najłatwiej zacząć

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Adrian Stenka
    Użytkownik

Hmm. a powiedz mi bo mam na 4piny, czy moge np. wstawic od Aprilis sr od ditecha ? Czy musi być konkretnie od tego modelu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie wiem. nie znam instalacji tego sprzęta. to by trzeba porównać schematy

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

A z akumulatorem masz wszystko w porządku? Odpalasz z niego? Ładuje się?

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Oliwier Kacprzyk
    Użytkownik

Wystarczy zwiększyć obroty solnika i po problemie. Ja miałem tak samo ponieważ światła nie są podłączone do akumulatora. Mi to jednak nie przeszkadzało ponieważ podczas jazdy świeci się normalnie

Oliwier Kacprzyk
    Użytkownik

Możesz także światła podłączyć bezpośrednio pod akumulator i wtedy , będą się świecić normalnie. Ale czy jest sens się tyle bawic?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

aha, beda świecić chwile a potem padnie akumulator

Adrian Stenka
    Użytkownik

Zwiekszenie obrotow niewiele daje, swiatła pełnym swiatłem swieca dopiero jak manetke przekrece do polowy, Swiatła w czasie jazdy rzeczywiście swieca ładnie ale po nacisnieciu hamulca całkowicie przygasaja ;/
    Sprawdze łądowanie aq na wolnych obrotach. Nie odpalam z startera tylko z kopniaka.
    Zamówie nowy regulator i zobaczymy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zanim zaczniesz kupować części możesz sobie pomierzyć pobór prądu na postoju bo może masz gdzieś zwarcie albo wręcz przeciwnie – jakaś masa ci nie styka dobrze. regulator to niestety tylko jedna z kilku opcji
    .

Adrian Stenka
    Użytkownik

Hmm. Jakie powinno byc prawidlowe ladowanie,na postoju? Dodatkowo naladuje aq przez noc i rano sprawdze. A i jeszcze jedno jezeli chodzi o mase to mam tylo jedna od aqu z minusa podpieta pod srube od rozrusznika. Czy to wszystkie masy ktore sa w skuterze?

Adrian Stenka
    Użytkownik

Czy ten problem moze wynikac z braku rozrusznika ? Nie jest podlaczona kostka a tam chyba rownieZ jest masa.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Bez looknięcia w schemat, nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Musisz to sprawdzić.

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 24 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie