mrugająca dioda LED 12V – imitacja alarmu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) mrugająca dioda LED 12V – imitacja alarmu

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam wszystkich
    Mam zamiar zamontowac (po kolejnym wlamaniu)w swoim skuterze coś takiego:

color=blue]…dioda led 12V [/color][/color]
    zakupiłem najprostszy alarnm (bez instalacji 120 dB)
    alarm
    ale wracając do diody…chciałbym ją podlączyć w ten sposób by przestała świecić (migać) gdy odpale skuter…gdzie mam ją podpiąć? może ktoś z Was wie gdzie jest taki przewód w którym przestaje płynąć prąd po odpaleniu skuteraż
    Alarm jak i dioda ma za zadanie głównie odstraszyć pałętających się gówniarzy

Anonimowy

wątpię żeby dało radę tak zrób po-prostu zwykły włącznik i schowaj go gdzieś i tyle 😉

Anonimowy

I tu cie zmartwię, bo alarmy w skuterach przyciągają gówniarzerię… Lubią kopnąć, by włączyć alarm, a potem spieprzają. Po prostu nie parkuj skutera w miejscach, gdzie takie typy się kręcą 😉

Anonimowy

Dywersant brałem ten wariant pod uwagę … jednak po kolejnej włamce (ostatnio siedzenie mi aeroxie wyrwali…całe szczęscie że kasku nie było) zdecydowałem się wypróbować alarm

Anonimowy

marecki1981i napisał:

Dywersant brałem ten wariant pod uwagę … jednak po kolejnej włamce (ostatnio siedzenie mi aeroxie wyrwali…całe szczęscie że kasku nie było) zdecydowałem się wypróbować alarm

To ja wpierw wybrałbym się na komendę i to zgłosił, żeby coraz się tam patrol pokazał./Znalazł skurwieli i im najebał. I nie stawiał tam więcej sprzęta!

Anonimowy

no z tym alarmem to dobre słyszałem ze dzieci rzucali w chińczyka tak długo aż się bateria nie rozładowała xD

Anonimowy

dupa alarm, to jakos trzeba pilnowac a nie
    a co do alarmów. Ja pod szkolą jak runna zostawialem to bylem jako jeden z pierwszysch w szkole ale jak konczylem wczesniej to zawsze pare skuterkow stalo wokoł. Jak odpalalem runnera we wszystkich się alarmy wlaczaly xD

Anonimowy

Wino napisał:

Jak odpalalem runnera we wszystkich się alarmy wlaczaly xD

Wcale nie musiałeś tak kopać tego runnera, żeby zapalił 😛

Anonimowy

Ehhh chłopaki odpowiedzi się nie doczekałem … raczej dowiedziałem się że trzeba skutera pilnować, nie stawiać tam gdzie kradną…zgłaszać się na policję (jak by to co dało…), i w ogóle alarm to wielka kich…. – no cóż takie Wasze zdanie.
    Trochę mi zajeło ale znalazłem odpowiedz na moje pytanie i jeśli chcecie podzielę się z Wami, otóż:
    + diody podłanczamy do + aku (konieczne jest dopięcie do niego rezystora, ponieważ tak jak myślałem są skoki na aku 12-14V ).Następnie szukamy jeden z kabelków od stacyjki przez który płynie prąd jeśli kluczyk jest przekręcony i do niego podpinamy – diody. W ten oto sposób gdy silnik jest odpalony i z aku i z kabelka od stacyjki plynie + (więc dioda nie może świecić), gdy silnik zgasimy i wyjmiećmy robi nam się – i dioda zaczyna mrugać 🙂
    No cóż dzięki że się staraliście pomóc, mam nadzieję że się to komuś do czegoś przyda
    Pozdrawiam wszystkich

Anonimowy

również dziękujemy i życzymy szczęścia 😛 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: