Można sprzedać ?

Witam można sprzedać skuter nie zarejestrowany posiada fakture i homologacje czy będzie można późnije go zarejestrować Za odp dziekuje

jeżeli masz dokumenty potwierdzające posiadanie prawa własności pojazdu to możesz go zbyć.

Ale do czasu rejestracji nie możesz nim jeździć :-)

Nie oto mi chodzi bo robie już 6 naprawe w skuterze a więcej w książeczce niemam już ich :P i szykuje się chyba wymiana na nowy egzemplarz bo jak pojade w środe z 6 naprawą to już ich nie mam ale mam tak tak jeszcze 1 rzecz do zrobienia :D czyli już chyba muszą dać nowy skuter ale ja go już tak tak nie będę chciał tylko dostane go i sprzedaje

Kto Ci nagadał takich bzdur, że muszą Ci wymienić na nowy?
Mogą naprawiać Ci ten skuter i ze 100 razy.
Podaj jakąś podstawę prawną, która to normuje.

Kto Ci nagadał takich bzdur, że muszą Ci wymienić na nowy?
Mogą naprawiać Ci ten skuter i ze 100 razy.
Podaj jakąś podstawę prawną, która to normuje.

powołanie sie na niezgodność towaru z umową.Da sie ale to trudna droga.
Niby ma fakture i tylko fakture co by znaczyło że skuter nie jest zarejestrowany wiec automatycznie powinien mieć praktycznie zerowy przebieg (obowiązek rejestracji pojazdu i OC 30 dni od wejścia w posiadanie). Ale jeżeli to już 6 naprawa to znaczy że jeździ po wioskach bez OC,blach i uprawnień.
A teraz mu sie wydaje że może go wymienić...jeżeli to wszystko prawda a ciężko to inaczej uzasadnić to kolo jest oszołomem.
Przede wszystkim dlaczego ma fakture a nie ma dowodu rejestracyjnego ?


martin1996a napisał:

Wombat chodzi oto on jest teraz zarejestrowany oc i wszystko koniec,
teraz bedzie 6 naprawa jego chodzi mi oto że jak dostane nowego to czy będe mógł go sprzedać bez rejestracji bo nie chce tracic kasy na rejestracje i oc

jak go chcesz sprzedać bez rejestracji jak on już ma rejestracje?
I jeżeli już ma rejestracje i OC to na co ty chcesz tracić kase jak już ją zapłaciłeś?

Masz, pojazd, on już ma dowód rejestracyjny i figuruje w wydziale komunikacji.I teraz co? Idzie nowy właściciel do wydziału komunikacji zarejestrować na siebie i tam od niego żądają dowodu i starych blach. Albo go kładą na ziemi bo uznali że jest złodziejem co sobie fakturę na kradziony wypisał i nie ma ani blach ani dokumentów i chce go rejestrować.
Albo to jest tak bez sensu albo ja czegoś nie rozumiem bo tak kręcisz i nie piszesz wszystkiego że tylko coraz gorzej to wygląda.

I jeszcze sobie ubrdałeś że dostaniesz nowego. Z jakiej racji?Odmówiono ci naprawy gwarancyjnej?

aaaaa. sory. Rozumiem ten chytry plan. Twoje sciezki rozumowowania są tak abstrakcyjne żenie mogłem tego pojąć poprostu.Nie każdy jest orłem :)
Ty myślisz że ci dadzą nowego i ten nowy to bedzie taki niezarejestrowany i tego /nowego/ bedziesz chciał sprzedać jako nowy.
No to się zdziwisz....

Stary, wymienią ci w nim wszystko z silnikiem włącznie bo mają te cześci za grosze i wciąż są do przodu.
Mojego bez gadania odebrał importer z serwisu co sie z nim bujał i bujał, wymienili gar, tłok, wał, zrobili przegląd i odwieźli pod dom nie robiąc nawet wpisu w książce gwarancyjnej i nie zadając pytań. Wciąż im sie opłaca.

Nówki od tak Ci nie dadzą, Benekpe z tego co pamiętam dostał w zamian nowy sprzęt, ale on akurat zna swoje prawa i je egzekwuje. Poza tym za sprzedaż nówki, czyli do 6 miesięcy od daty kupna, będziesz musiał odprowadzić podatek.

Powołanie sie na niezgodność towaru z opisem/deklaracjami.Prawnik, Rzecznik praw konsumentów, ekspertyzy, długa długa długa przepychanka i może go wymienią.
O ile udowodnisz że kupując rometa oczekiwałeś maybacha i że twoje roszczenia są zasadne

Już prędzej byś sie zwrotu kasy doprosił. Ale jeżeli pojazd ma niezerowy przebieg i/lub uszkodzenia to nie będzie to cała kasa i bedzie trudno to uzyskać.Bo co?Po pół roku/roku odwidziało ci sie?

lucek nie będe musiał płacic o ile taniej sprzedam niz na fakturze - to znam
Wombat nie odwidziało się ale teraz mam 6 naprawe a więcej w książce gwarancyjnej niemam ich

to ci dadzą nową książkę. Proste
Masz gdzieś tam jakiś zapis że wyczerpanie rubryk na wpisy gwarancyjne lub 6 napraw to jest podstawa do wymiany pojazdu ?
jak sie skonczy w dowodzie miejsce na pieczątki przeglądów to zmieniają ksiażeczke a nie każą zmieniać samochod

moj tata był w urzedzie chhyba 2lata temu z samochodem i nie miał miejsca na pieczątke kolejną to powiedzieli mu żeby kupił nowy samochód nie wime czy dla żartów ale wymienili na nowy

powinno zagrzmieć teraz

Kolego martin1996a. Nie wiem jakie są warunki gwarancji (prawdopodobnie do 3 napraw) jeżeli po 3 naprawach serwis nadal nie może usunąć usterki to masz prawo żądać wymiany na nowy wolny od wad. UWAGA! to zależy jakie są warunki gwarancji itd. Więc zeskanuj i podeślij.

Możesz też zwrócić skuter z tyt. Niezgodności z umową jednak jeżeli masz fakturę to kupowałeś jako przedsiębiorstwo i odpisałeś vat.
A jeżeli nie kupowałeś jako osoba fizyczna to nie możesz składać roszczeń powołując się na o ustawę szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Więc de facto nie powiem jakie masz prawa jako przedsiębiorca bo się tym nie zajmuję.
Rzecznik praw konsumenta- podejdź i się dopytaj co i jak.
Tutaj mogę pomóc jedynie w sprawie roszczeń z tyt. gwarancji.

Sprzedać możesz jeżeli masz OC i dowód oraz ty jesteś właścicielem.
Po ewentualnej wymianie też możesz sprzedać z fakturą/paragonem jeżeli nie będzie zarejestrowany.
Opisz dokładnie całą sytuacje oraz czy 6 raz jest naprawiany z tej samej przyczyny oraz warunki gwarancji.

Kolego Wombat zamiast po kimś jeździć powiedz coś sensownego albo się nie udzielaj.

kolego Forman, jakby tak sie dobrze poprzyglądać to napisałem dokładnie to samo co ty.
Wiec albo obaj napisaliśmy coś sensownego albo się czepiasz.

FormaN napisał:

Niezgodności z umową jednak jeżeli masz fakturę to kupowałeś jako przedsiębiorstwo i odpisałeś vat.

Przecież to, że ma fakturę nie oznacza, że kupował jako firma. Kupując nowy pojazd zawsze dostaje się fakturę. Jeżeli kupuje się jako osoba prywatna to faktura jest wystawiona na nazwisko kupującego.

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale pytam, ale jak coś to pokierujcie mnie na właściwy dział. Chcę kupić nowy motorower, ale sprzedawca coś mi mówi że od 2016 wchodzą nowe przepisy dotyczące oświetlenia że na świadectwie homologacji będzie musiał być jakiś symbol że sprzęt jest przystosowany do nowych przepisów i że najlepiej będzie zarejestrować go przed nowym rokiem żeby potem nie było problemów. Nie wiem czy w ogóle mają być takie zmiany w przepisach bo się tym nie interesowałem a tyczy to się niby takiego szczegółu że od razu po odpaleniu silnika powinny zapalać się światła a model który chcę kupić nie spełnia tych wymogów bo jest nieco starszy i tutaj zaczynają się komplikacje. Zaznaczam że jeszcze nie zapłaciłem za ten motorower i nie chcę się wpakować w jakąś pułapkę dlatego szukam porady lub uzasadnienia czy może wyjaśnienia tego co mi proponuje sprzedawca. Otóż zaproponował mi że może go zarejestrować na siebie za małą dopłatą jeszcze przed nowym rokiem zanim wejdą te niby nowe przepisy bo ja już bym nie zdążył tego zrobić, a jest to zakup na odległość z Allegro niby od autoryzowanego dilera Rometa ale tego też nie mogę być pewny, chociaż sprawdzałem na zdjęciach google adres i szyld Rometa na płocie jest. Tutaj pojawiają się wątpliwości czy jeśli motorower będzie już zarejestrowany na inną osobę niż ja czyli prawnym właścicielem będzie sprzedawca, czy w tym przypadku wystarczy wystawienie faktury na mnie żebym potem mógł go przerejestrować na siebie ? czy takie czynności to nie będą wiązać się z jakimiś problemami później, czy jest to jakaś manipulacja ze strony sprzedawcy ? i jak powinienem postąpić kiedy już się zgodziłem żeby on go na siebie zarejestrował. Chociaż dla mnie to jest nowa i dziwna sytuacja bo nigdy niczego nie rejestrowałem jeszcze i mogę być potencjalnym frajerem dlatego proszę o pomoc. Romet rzekomo jest nowy tylko leżakowany bo to model z 2012 r. A może teraz jeśli już jest zarejestrowany na sprzedawcę już nie mogę go kupić na fakturę tylko powinienem na umowę kupna sprzedaży ? co na taką odległość nie będzie możliwe ponieważ umowa z tego co czytałem musi być sygnowana pieczęcią urzędową po podpisaniu przez obydwie strony. Co o tej sytuacji sądzicie ? Śmierdząca sprawa czy nie muszę się obawiać ?