Motorower w niemczech na pl blachach

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #634071
    koperfik
    Uczestnik
    • 3
    • 8Postów:

    Witam. Dosyć dużo patrze na necie o motorowerach w niemczech ale w zasadzie to sporo mi w głowie namieszalo. Jak to jest w niemczech z tymi motorowerami? Czytałem, że na nie jest potrzebne prawko a w pl nie wiec nie posiadam żadnego prawka.
    Posiadam Romet ogar 202 50ccm3. Na polskich blachach. Chciałbym go przewieźć do Niemiec, żeby mieć jak dojechać do pracy. Ubezpieczenie ma polskie itd.
    Czy jest obowiązek rejestracji tego motoroweru? Czy mogę na spokojnie jeździć na polskich tablicach po niemieckich drogach ? I czy faktycznie jest potrzebne prawko w Niemczeh.
    Proszę o pomoc

    #634139
    MECHANIK
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

    Wydaje mi sie, ze mozesz. Przeciez to tak, jakbys pojechał do Niemiec rometem na przejazdzke 😀
    Abys miał wazny przeglad i oc przy sobie.

    Prawo jazdy UE
    Zanim przeprowadzisz się do innego kraju, upewnij się, że Twoje prawo jazdy jest nadal ważne.

    Tymczasowe prawo jazdy ani zaświadczenie wydane w kraju pochodzenia nie będzie uznawane w innych krajach UE.

    Jeśli przeprowadzisz się do innego kraju, możesz kierować tam pojazdem na podstawie swojego dotychczasowego

    prawa jazdy tak długo, jak długo będzie ono ważne.
    W całej Europie uznawane są kategorie: AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D i DE.

    Kraje UE muszą zapewnić, że wszystkie znajdujące się w obiegu prawa jazdy będą miały znormalizowany europejski format najpóźniej do końca 2033 r.

    Jeśli posiadasz prawo jazdy wydane na czas nieokreślony, w kraju UE, w którym teraz mieszkasz, uzyskasz informacje na temat jego terminu wymiany na prawo jazdy w standardowym europejskim formacie.

    Z tego wynika ze trzeba miec prawo jazdy na motorower i w Niemczech.

    #634140
    koperfik
    Uczestnik
    • 3
    • 8Postów:

    No właśnie. Napisales w pierwszym zdaniu, że raczej nie a w ostatnim zaprzaczyłeś xd

    #634141
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie musisz miec prawka na MOFA – czyli skutery zablokowane do 25km/h. sa traktowane jak rowery. na te do 50km/h (czyli MOPED) potrzeba prawka

    #634142
    koperfik
    Uczestnik
    • 3
    • 8Postów:

    Aha. No właśnie o te moped mi chodzi. A z tymi Mofa jak jest ? Trzeba je rejestrowac oc i ac i inne pierdoly?

    #634143
    MECHANIK
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

    Kazdy pojazd silnikowy trzeba zarejestrowac

    #634144
    koperfik
    Uczestnik
    • 3
    • 8Postów:

    Czyli bez prawa jazdy nie mogę jeździć mopedem? Bo w zasadzie nie mam zadnej kategorii prawa jazdy

    #634145
    MECHANIK
    Uczestnik
    • 2
    • 8Postów:

    Niestety nie. W naszym kraju osoby które urodziły sie w 95r lub przed moga jeszcze jezdzic 50ccm na dowód.
    Ale nwm czy tak samo jest w Niemczech.

    #734971
    Grzegorz Monarchista
    Uczestnik
    • 0
    • 1Postów:

    Rejestracja każdego pojazdu w niemczech o pojemności do 50 ccm NIE JEST KONIECZNA w Verkehrsamt (Urząd Kom.). Całkowitą rejestracje pojazdu zakładana jest u ubezpieczyciela gdzie przechowywane są dane o pojeździe i jego właścicielu.
    Ubezpieczyciel udostępnia także tzw. roczne tablice rejestracyjne tak wiec umowa oraz tablice mają rok ważności,które kończą się ostatniego dnia w lutym każdego roku. Tzn. Od 01 Marca każdego roku należny zarejestrować inaczej mówiąc odnowić a tym samym ubezpieczyć pojazd ponownie, otrzymując od ubezpieczyciela zupełnie nowe tablice R. ( i tak co rok.)
    Tablice każdego roku maja inny kolor oraz inne numery rejestracyjne

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button