Motorower + tuning do 6 tysięcy - czyli jak zrobić potwora z 50tki

Zaciekawił mnie bardzo http://www.skuterowo.com/moim-zdaniem-jak-tuningowac-4t/ ten temat, pomyślałem może Romet rr 50 + taka operacja duża co o tym myślicie ? najbardziej mi zależy włożyć jak największą pojemność zamiast 50cc3. Zarzućcie propozycjami może inny motorower, może co innego. Budżet 6tyś razem w tuningiem, ewentualnie więcej ale na raz mogę wyłożyć 6tyś a reszte dołożyć później.

ps: 4t lub 2t

A ja pozwolę sobie zaproponować zamianę silnika spalinowego na spreżynę nakrecaną korbką. Nikt nie ma takiego, moc jest dostępna od razu, a w dodatku trenujemy mięśnie. O!

W sumie, a gdzie taką sprężynę można kupić ?

Jezus, ja żartowałem z tą sprężyną... Jajo sobie zrobiłem, a Ty to wziąłeś na poważnie.

Widać kolega nie zna się na żartach ;D

No to teraz ja was zmartwię bo Cie podpuściłem Kisiu :) czekam na normalnie propozycje i rady.

A nie lepiej kupić jakiś skuter ? Tam masz większe możliwości tuning.

Kup sobie w media expetr zumico jakiś biegowy 50 i kup nowy silnik 125 ccm3 do koszt około 4 tys zł a 2 tys zostawisz sobie na samochód

A może Keeway TX? To biegówka 2T. Jeździłęm taką trochę i całkiem to fajne. Ma pionowy silnik chłodzony cieczą. Jakiegoś Airsala można wsadzić i tak narodzi się Pomarańczowa Bestia:-D

nie, nie, nie nic z skuterów i innych podobnych musi być motorower biegówka na wzór rometa rr 50 albo aprilki rs 50 coś w ten deseń, a jeśli bym zakupił 125 cm3 cylka CHINSKIEGO to słyszałem że one się do szlifu nie nadają wiece cos o tym ?

boze tyle kasy na v max max 80 samochód byś sobie lepiej kupił lepszy a nie tyle kasy ;P

Nie widzę problemu niektórzy kupują areoxy i yamahy tzr z salonu za 3 razy wiecej i kilka tysiecy w tuning wkładają.... a ja nie potrzebuje prawka na moto bo wiem że nie będę chciał kupować nic lepszego chce kupic w miarę dobry motorower i bardzo dobrze go zrobić żeby starczył na bardzo długo a z racji że nie mam żale na włosach i polo z kołnierzykiem białych butów i jasnych dzinsów to nie bd palić gumy, czy jezdzic po błocie dlatego wiem że mi starczy na bardzo dlugo jak go zrobie, po za tym jestem w trakcie robie prawka a na auto kasa będzie na drugi sezon także tego zapraszam do dalszej dyskusji

Carbonated napisał:

(...)że nie mam żale na włosach

żelu*

Kupuj jakiś motorower, jaki Ci się podoba :)
Możne nawet nie koniecznie nowy, tylko ładny wizualnie ;)
Jak już będziesz miał to motaj silnik STOMP, w pojemności takiej na jaką Ci starczy
Do tego może chłodnica oleju i masz takie moto że głowa mała ^^
Poczytaj sobie co te silniki potrafią, żywotnością też nie pogrzeszy ;]

Trochę dołożysz i będziesz miał nową hondę CBF 125 lub używaną hondę varadero ewentualnie cbr. Pojeździ dłużej nawet katowany i lepsze osiągnięcia.

twoja decyzja 2t lepszy tuning 4t mniej paliwa

Norbi, autorowi chodzi chyba o to że chce 125/50 ;)
Możesz poszukać cbr 125/50 za tą kase, powinieneś na luzie coś znaleźć :)
A gdyby chciał "trochę" dołożyć, to chyba napisał by, że ma więcej do wydania, prawda?

@bleebele tak, tak więcej do wydania z biegiem czasu.

ogólnie myślę że lepiej zrobić to wolniej i dokładniej niż się napalać i kupić cylinder za 49zł z allegro sam widziałem na własne oczy hehe - idzie teraz zima więc jest dużo czasu na takie majsterkowanie i gromadzenie porządnych części, ta cbra 125/50 to by było coś tylko pewnie rzadko spotykana i sobie liczą krocie.