Motorowery typu "cruiser"

  • This topic has 25 odpowiedzi, 10 głosów, and was last updated 10 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #89785
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Witam.

    Mam pytanie: jakie znacie motorowery typu “cruiser” (mogą być również jego odmiany np. “chopper”)? Chodzi mi nie o sportowe (crossy, ścigacze) czy zwykłe (typu “Komar”) ale takie co przypominają wyglądem motory z gangów motocyklowych (czarne skóry, harleye i te klimaty).

    Jak na razie znalazłem jeden: Kingway Chopper. Czy znacie jakieś inne?

    #89786
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    ja kojarzę tylko poczciwego Łosia.

    #89788
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

    Jest jeszcze Junak 902, chociaż czy ja wiem…

    Może jakiś poczciwy naked? Np. Romet ZK 50.

    Z markowych używanych na myśl przychodzi mi Aprilia Red Rose. Silniczek 2t, nie zapewnia miłego dźwięku, ale jeździ i jest tani. Części jednak dość trudne do znalezienia.

    Osobiście uważam że chopper 50 ccm jest śmieszny :). Ni to nie jedzie ni to nic, a wygląda po prostu źle. Jak coś w tych klimatach to conajmniej 500 ccm ;).

    #89863
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Junak 902 czy Romet ZK 50 to raczej zwykłe motorowery a nie “cruisery” czy “choppery”.

    Kingway-a Chopper-a dałem tylko jako przykład, podpada pod moją kategorię ale jest mało masywny i za mały.

    Aprilia Red Rose, no ten wygląda fajnie i jest dość duży jak na motorower: foto1, foto2, foto3
    Dzięki TheMiqlaq.

    Znalazłem jeszcze: Aprilia Classic: foto1, foto2

    Zna ktoś jeszcze jakieś motorowery tego typu?

    #89876
    SzymoOoN90
    Użytkownik
    • 3
    • 44Postów:

    Ja sam mam Junaka 902 i jestem zadowolony . Oczywiście ma parę wad np często zdarza się niedokładność licznika paliwa . Przynajmniej ja mam taki problem ,że mi farba troszkę schodzi z tłumika i silnika ale to jak by co 30 zł i trochę czasu . Na pewno plusem jest to , że mało spala , ma na liczniku 80 k/h które spokojnie przekracza , genialny dźwięk i mi się bardzo wizualnie podoba ( ja sugeruję kolor grafitowy ) , pozycja troszkę jak na chopper ( nie wiem jak to odmienić 🙂 ) ale niej jest to na pewno taki chopper 50ccm i do tego jest naprawdę bardzo wygodny . Przejechałem na razie ponad 1500 km i nie mam problemu z nim . No i fajna jest też to jak ludzie cię pytają czy to naprawdę Junak .

    #89886
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    “No i fajna jest też to jak ludzie cię pytają czy to naprawdę Junak”
    No bo to nie jest Junak. To tylko znak firmowy. Żadnego związku z legendarnym Junakiem nie ma i nie będzie miał. Typowe działanie dystrybutorów chińskich pojazdów. Licznik przekłamuje o 20km/h, stylizowany na klasyczne moto, wywołuje sentyment w oczach tych, co pamiętają lata świetności starego poczciwego junaka. No i ten dystans 1500km, no no, skoro tyle już przejechał, to musi być solidna maszyna 🙂 Sorki za sarkazm, ale lekko mnie irytują takie tematy. Żaden szanujący się producent, nie robi chopper`ów o pojemności 50cm3. Honda jest producentem fajnego Shadow VT 125… Kat. A1 i można cieszyć się takim motorkiem.
    http://otomoto.pl/honda-shadow-vt-125-maly-chopper-dla-kobiet-M3337178.html

    #89909
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    Bardziej kingway łoś to jest chopper niż crusier, ale czuję do nich ogromną sympatię kiedy widzę je na ulicach.

    #89936
    Kamil
    Użytkownik
    • 7
    • 27Postów:

    Zipp ranger, mało gdzie znajdziesz ale jeszcze są 😉 Moim zdaniem niestety taki np. choppper 50 to lipa :/ no ale jeśli Tobie się podobają to polecam http://www.zipp.pl/kolekcja/motorowery/18/RANGER.html

    #89941
    SzymoOoN90
    Użytkownik
    • 3
    • 44Postów:

    “No bo to nie jest Junak. To tylko znak firmowy. Żadnego związku z legendarnym Junakiem nie ma i nie będzie miał. Typowe działanie dystrybutorów chińskich pojazdów.. No i ten dystans 1500 km, no no, skoro tyle już przejechał, to musi być solidna maszyna “
    Wiem o tym , że nie jest to prawdziwy Junak tylko znaczek , ale nie ma przecierz nic złego , że cię zapytają czy to prawdziwy Junak .
    “Licznik przekłamuje o 20km/h.”
    Może i tak ja tam nie wiem , ale dodam , że każdy bez żadnej regulacji trochę okłamuje , po prostu taki chwyt marketingowy i tyczy się to też samochodów ( Jeśli jest jakiś cudowny wyjątek to przepraszam ) .
    “No i ten dystans 1500km, no no, skoro tyle już przejechał, to musi być solidna maszyna”
    Ja wiem , że to jest mało , ale bywa takie gówno , że nawet tyle nie wytrzyma .

    #89970
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

    benekpe napisał:

    Żaden szanujący się producent, nie robi chopper`ów o pojemności 50cm3. Honda jest producentem fajnego Shadow VT 125… Kat. A1 i można cieszyć się takim motorkiem.
    http://otomoto.pl/honda-shadow-vt-125-maly-chopper-dla-kobiet-M3337178.html

    Są jeszcze Virago 125, Drag Star 125, Intruder 125… Cała masa małych chopperków :). Na Alledrogo swego czasu były takie zarejestrowane na 50 ccm, ale to już niezłe naciąganie prawa ;). Szczególnie że siedzi w nich widlasty bliźniak, i raczej policjantowi nie wytłumaczysz że to motorower :P. Jeśli mało ci brakuje to może poczekaj do A1. Można je robić jak gdzieś słyszałem kilka miesięcy przed 16 rokiem życia. Potem mógłbyś sobie sprawić np Drag stara

    #90166
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Od razu powiem, że robienie prawa jazdy kategorii A1 nie wchodzi w rachubę, więc nie ma sensu wymienianie tu motorów 125ccm.

    Szukam 50ccm, jedno już jest interesujące: Aprilia Red Rose. Ok. Zna ktoś jeszcze jakieś motorowery tego typu?

    #101759
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Znalazłem jeszcze Magnus Jolly (foto1, foto2). Jest to raczej chińczyk, czterosuw, 4 biegi. Podobno ma wymiary dł/ szer / wys: 1970 / 775 / 1220 mm, rozstaw osi: 1410 mm, masa własna: 95 kg, opony: 17 cali przód, 12 cali tył. Można zakupić nowy ok 3500zł. Niestety, na zdjęciach wygląda jak kolejny “maluch” 🙁

    #158498
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Podsumując, są następujące motorowery typu “chopper” “cruiser”:

    *Kingway Chopper (popularnie zwany “Łosiem”)
    *Magnus Jolly
    *Zumico Guowei GW50Q-D
    *Aprilia Red Rose / Aprilia Classic
    *Zipp Ranger
    *Chopper Spider

    Jednak, większość z nich to malutkie motorki a Aprilia ma silnik 2T jak skuter zatem brakuje na rynku dużego i czterosuwowego motoroweru typu “chopper” 🙁

    #158501
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Może dlatego, że niewielu taki motorower interesuje?

    #158518
    degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

    Aprilia RedRose
    Aprilia Classic
    Gilera Eaglet
    Jinchend Knight
    Junak 902
    Kingway Chopper (i wszystkie klony)

    Coś jeszcze?

    #158522
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    widzisz, bo cały wic z takim motorkiem polega na tym że jak uwierzysz w to jak wygląda to zostaniesz Małym Rockersem.
    Przypominam.

    Duży Rockers:
    – jeździ na Harley’u
    – pije Whisky
    – wali panny

    Mały Rokers:
    – jeździ na motorynce
    – pije piwo
    – wali konia

    raczej śmieszne są motorki których wygląd przy zmrużonych oczach powiedzmy budzi respekt ale kiedy zapalisz lub ruszysz czar pryska.
    Tutaj uczciwy skuter jest lepszy. Niczego nie udaje (ścigacza, choppera, cruisera) a zadziwić potrafi.

    #158532
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    Jeszcze Magnus Jolly
    http://www.moto-magnus.com.pl/index.php?id=10&sg=42&
    Widziałem fajnego Kymco, ale niestety to już 125 ccm.
    Widzicie ja niestety nie jeżdżę rasowymi skuterami, bo one w ogóle mi nie odpowiadają. Posiadam jeden motorower pod pancerzem skuterka :). Do tej pory swojego zdania nie upubliczniałem i nie przekonywałem do swojej racji. Już nie raz na forum padało określenie, że o gustach nie dyskutuje się. Kolega zadał pytanie jaki motorower typu chopper lub crusier znamy, a nie co sądzimy o tego typu sprzętach.

    #158584
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    lucek71 napisał:
    Może dlatego, że niewielu taki motorower interesuje?

    Jestem innego zdania. Jestem pewien, że wiele osób jeśli mieliby wybrać klasyczny motorower np. Junak 902 a np. tej samej wielkości (lub większego) choppera/cruisera np. Aprilię Classic, w tej samej cenie, ten sam rocznik i ten sam czterosuwowy silnik to większość wybierze motorower o wyglądzie np. Aprilii Classic niż zwykłego klasycznego komarka. Klasyczne motorowerki nie mają stylu i zwyczajny wygląd, choppery/cruisery mają to coś. Za klasycznym motorowerkiem nie oglądają się ludzie, dziewczyny też na to nie poderwiesz, w przypadku motoroweru o wyglądzie np. Aprilii Classic itp to nieco inna sytuacja.

    Znalazłem w internecie (na forum konkurencji) dane dotyczące Aprilli:
    Długość: 2162 mm;
    Wysokość: 1130 mm;
    Masa własna: 85 kg;
    Dopuszczalna masa całkowita: 320 kg;
    Pojemność silnika: 49 cm3;
    Typ silnika: dwusuwowy, chłodzony cieczą;
    Moc silnika: 1,15 kW;
    Pojemność baku: 12 l
    Hamulce: przedni – tarczowy, tylni – bębnowy;
    Liczba miejsc: 2
    Produkowany w latach: 1990-2002;
    Skrzynia biegów: manualna;
    Liczba biegów: 3,4,5 w zależności od rocznika;
    Rozrusznik elektryczny;

    #158606
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    No to kupuj go! Nie ma się nad czym zastanawiać!
    Tylko że za kilkunastoletni taki motorek zabulisz kilka ładnych tysiaków. Będziesz zawalidrogą, na którego wszyscy będą trąbić 🙂
    Czy nie lepiej zrobić uprawnienia kat. A1 i kupić coś sensownego?
    Zdajesz sobie sprawę z tego ile kosztują części zamienne to takich starych i rzadkich motorowerów?

    #158611
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Myślę, że na żaden motorower nie poderwiesz dziewczyny :), no może na Vespę, ale przecież ona jest stara i zwyczajna :).

    #158728
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    benekpe, proszę przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Nie pisałem dokładnie o Aprilli ale o (tu cytat): “motorower o wyglądzie np. Aprilii Classic”. Odnosiło się to do kontrowersyjnego tekstu lucka71. On twierdzi, że motorower typu cruiser/chopper w ogóle ludzi by nie zainteresował, ja uważam kompletnie co innego – że duży motorower typu cruiser/chopper z czterosuwowym silnikiem byłby w kręgu zainteresowań dużej rzeszy ludzi ponieważ jest ciekawszy niż klasyczny motorower a nie każdy chce jeździć ścigaczem czy crossem. Sam szukam takiego motoroweru, ale jak wynika z forum – taki nie istnieje, przynajmniej na razie 🙁 Ponadto, jestem już od jakiegoś czasu pełnoletni, nie opłaca mi się robić prawa jazdy kategorii A1, już prędzej typowe prawo jazdy kategorii A. Zrobiłem sobie prawo jazdy kategorii B w zeszłym roku (przed zmianami, teraz jest jeszcze trudniej) i kosztowało mnie to zbyt wiele wysiłku, pieniędzy i stresu. Dlatego poszukuję motoroweru a nie motoru. Gdybym miał prawo jazdy na motor to kupiłbym sobie jakiś motor pomiędzy 250 a 650cm3 a nie siedział na skuterowo.com :-p Jak już wspomniałem wcześniej, robienie prawa jazdy nie wchodzi w rachubę, ale to nie znaczy że nie mogę poszukiwać motoroweru który mnie odpowiada.

    #158735
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    No to lepiej poczekaj do tych 24 lat i kup coś sensownego. W pojemności 50cm taki pojazd będzie parodią czegokolwiek.

    #158738
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    To Twoja teza kolego @lucpol jest kontrowersyjna, ja swoją opieram na podstawie tego, że modele tego typu były dostępne i zniknęły. Po co wycofywać z produkcji produkt, który jak twierdzisz ma duży potencjał sprzedaży?

    Ponadto jak sobie wyobrażasz dużą ciężką maszynę napędzaną lichym 4-suwowym silniczkiem o pojemności 50 ccm?

    #158772
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

    @lucpol nawet kultowy model Virago 535 uznawany jest jako idealny motocykl dla początkujących. Z racji swych niewielkich gabarytów i umiarkowanej mocy idealnie nadaje się jako pierwszy motocykl dla nowicjuszy.

    Zastosowanie jednocylindrowego maleńkiego silniczka do tego typu jednośladów to nieporozumienie.

    #158791
    lucpol
    Użytkownik
    • 9
    • 53Postów:

    Aprilia Classic z silnikiem 50cm3 wyciąga 80km/h, po przerobieniu na 80cm3 pojechać można 100km/h. Jak pytałem kilku sprzedających te motorowery to nawet mówili, że jechali nim 110km/h (Aprilia Classic przerobiona do 80cm3). Zobacz też na wagę Aprilli, nie ważny ona więcej niż skutery. Podobnie chińczyki np. Kingway Chopper, osiągi tych maszyn niczym nie ustępują swoim klasycznym braciom i skuterom z czterosuwowym silnikiem. Nie są to zawalidrogi jak próbujesz twierdzić. Proszę też, abyś nie podawał tu przykładów motorów ponieważ to mija z się z celem jak również jest nie adekwatne do tematu (temat brzmi: Motorowery typu “cruiser”). Jeśli chcesz pogadać o fajnych motorach to załóż osobny temat. I nie muszę czekać do 24 lat, przekroczyłem już ten wiek jednakże powtarzam: robienie prawa jazdy na motor nie wchodzi w rachubę. Poza tym mi wystarczy posiadany samochód oraz w zamian za sprzedany skuter, chcę sobie kupić ciekawy motorower. Rozumiem, że niektórym osobom nie podoba się pomysł motoroweru typu cruiser/chopper – ok, każdy ma swoje zdanie. Jednak, prosiłbym o pisanie postów które są zgodne z tematem. Poszukuję motoroweru typu cruiser/chopper – wszystkie jakie znacie i o których słyszeliście, proszę wypisywać w swoich postach.

    #158793
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Szarpiesz się już z tym rok, jedyne sensowne maszyny to Aprilie, czemu więc sobie takiej nie kupisz? Nie znajdziesz już niczego sensownego więcej.

    Ponadto 4t o pojemności 50 czy 72 to zawalidrogi i tego nie zmienisz, choćbyś się starał tutaj zaklinać rzeczywistość, a mocno się starasz. Przy czym jak ktoś wyżej napisał skutery niczego nie udają, a te farbowane lisy, które chcą być dużymi motocyklami, toczące się 50-60 km/h w dynamicznym ruchu ulicznym to śmieszna rzecz.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button