Motorower do jazdy do pracy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Motorower do jazdy do pracy

Ten temat zawiera 35 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Samson 3 miesiące, 4 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 36 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Samson
    Użytkownik

Witajcie,

Zastanawiam się nad zakupem jakiejś 50cm do pracy. Mam pewne obawy ważę 100 kg i mam 181 cm wzrostu.

Czy taki zipp vz 50 bądź junak 904 da radę uciągnąć mnie do pracy przy 50km/h

Co myślicie o tym sprzęcie? Zależy mi żebym jeździł na dowód osobisty.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Nie demonizowałbym masy 100 kg. W przeszłości ważyłem nawet więcej od Ciebie i śmigałem wówczas 50 4T bez „żadnych obawień”

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jeśli o gabaryt dla ciebie chodzi, to ogólnie motorowery będą niewystarczające. Przy tej masie z kierowcą silnik 50cc 4T będzie miał trudną robotę do odwalenia. Ale… jeśli nie mieszkasz na górzystym terenie miejskim to da radę.
    Na pewno warto się przymierzyć przed zakupem i może któryś okaże się większy niż wygląda.

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Wiadomo, że sprzet straci na dynamice. Kuriozum w mojej sytuacji było 113 kg masy, 187 wzrostu i Kymco New Dink 50 4T. Jednak sprzęt dawał radę.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

W pojedynkę w sumie daje radę. Mnie szlag trafił jak jeździłem z pasażerką. Wówczas było grubo ponad 100kg i ruszenie z miejsca wymagało wręcz odepchnięcia nogami. Mówię o skuterze o gabarycie i mocy podobnych do Dinka. W motorowerach z manualną skrzynią biegów jest łatwiej ruszać – można dać manualnie więcej momentu obrotowego na start.

Samson
    Użytkownik

Waga:

Junak: 121kg

zipp vz-50 – 96kg

Wychodzi na to, że zipp jest lżejszy i chyba go wybiorę.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Najpierw się przymierz do obu, dobrze ci radzę. Bo może się okazać, że gabarytowo przypasuje ci inny niż myślisz. Wydać prawie 5k (bo zakładam, że mówisz o nowym) to już jakiś jednak wydatek.
    Najlepiej przymierz się do wszystkiego co mają dealerzy w twojej okolicy w budżecie który planujesz. Bo silnik zawsze można delikatnie usprawnić, a buda już zostaje jaka jest.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Panowie On mówi o manualu więc bez obaw będzie zapier….ł to 50km/h na tym zacnym 4 biegowym motorku 0 ile nie weźmie półautomatu:)

Samson
    Użytkownik

Tak w grę wchodzi tylko nowy. Dziś sprawdzę który mi bardziej pasuje.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

vz 50 będzie za mały,osobiście to polecam od dawna dla wysokich i ciężkich ws50

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ewentualnie rozważ też nadwozie skuterowe. Zależnie od potrzeb.

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Daj @samson znaka potem jaka decyzja

Samson
    Użytkownik

Ws50 nie podoba mi się. Właśnie wróciłem z przymiarki z salonu. Fakt Junak 901 F jest ok, ale lepiej siedzi mi się na zipie fakt troszkę niżej ale nie spraw mi to jakiego dyskomfortu. Sprzedawca zaproponował mi przerobienie na 80 co wy na to??

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 miesiące, 2 tygodnie temu przez  Samson.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 miesiące, 2 tygodnie temu przez  Samson.
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Zapytaj czy da Ci gwarancję na ten motocykl z 80 ccm.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jeśli to twoje pierwsze moto, a podejrzewam że tak, to najpierw zrób pierwsze kroki na 50cc. Poznasz ten świat, etap docierania silnika. Potem wymiana cylindra to jest chwila a przynajmniej chociaż trochę zużyjesz fabryczny zestaw.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 36 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie