Motorower czy skuter

chciałbym się zapytać co wybrać 184 wzrostu jak najmniejsze spalanie najlepiej z jaknajlebszymi zabezpieczeniami przed warunkami pogodowymi do 2500 jak najmniejsze spalanie tak 3 litry na dystanse 8 km

Ja mam koronny dystans 6 km,wybrałem najtańszy skuter (bassa 4t)chińska sprawdzona konstrukcja.
Mniej pali niż 2t i mniej wieje po nogach niż na motorowerze,co przy polskiej pogodzie dla mnie ma znaczenie..

Biorąc pod uwagę Twój wzrost to na takiej bassie i tak będzie Ci wiać w kolana. Najlepiej jakiś większy skuter, w którym nogi zmieścisz za przednią owiewką. A jak ekonomia to tylko 4T.

mam taki sam wzrost 95kg wagi i kolana mi nie wystają,ale nie wożę pasażerów..

Jak siedzisz prawie na bagażniku to możliwe, że się tam schowasz za owiewką. Ja jednak dla wygody polecam coś większego, choćby dla większych kół czy lepszych hamulców.

Może warto pomyśleć o uprawnieniach na większe moto? A1, A2, A...
Wtedy z wyborem maszyny nie będzie żadnego problemu... Takie uprawnienia zawsze się przydadzą. Kiedyś i tak pomyślisz o większej, mocniejszej maszynie...

Dla mnie mały skuter ma wielką zaletę, która daje przewagę nad motorem.
Jest lekki,łatwiej nim manewrować(szczególnie "na sucho") ,co w codziennym użytkowaniu jest wielkim plusem.
Duży ciężki motor jak najbardziej,ale na wycieczki ,czy dłuższe trasy,na co dzień do 10 km u mnie wygrywa skuter.(im lżejszy tym lepszy przy pojemności 50 cm)

To też zależy. Skuterem jest prosta jazda. Siadasz manetka w dół i jedziesz ;) A motorowerem bawisz się biegami i jak myślisz w późniejszych czasach o większych pojemnościach kup motorower. POLECAM Motorower,mało palą i są naprawdę wygodne ;)

moze peugot elyseyo? elyseo, nie wiem jak się piszę, to jest lekko wiekszy skuter i chyba wsam raz :)