Motorower 50ccm ktory z tych wybrac ? – na dalsze wyprawy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Motorower 50ccm ktory z tych wybrac ? – na dalsze wyprawy

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michalk001 Michalk001 3 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pauline
    Pauline
    Użytkownik

Witam chlopaki

niedawno kupialm skuter romet 717 …i juz mi sie znudzil 😛 jazda na nim jest nudna i męcząca.

Chce kupic jakis motorower tym razem , ale interesują mnie dalsze wyprawy ok 200km – na skuterze dalam tyle rade , ale plecy mnie bolaly :/

kręca mnie motorowery w stylu scigacza, ALE CZY one sie nadają na dluzsze trasy ? wygodne to…?

Romet Arrow Fly 50

Zipp PRO 50

Junak 903 Race

a jedyne nie sportowy , ktory mi sie spodobal to

Romet ZETKA 50 oraz Junak 901 🙂

chyba, ze polecicie mi cos innego dalsze wyprawy koniecznie mocowanie na kufer , WYGODNY i 50ccm 🙂 🙂 POMÓŻCIE mi cos wybrać 🙂

Zdjęcie profilowe MadeinChina
    MadeinChina
    Użytkownik

najlepiej jak na nich usiadziesz i sie przekonasz organoleptycznie czy ci pozycja odpowiada ale mi się wydaje że ten romet zetka zapewnia całkem wygodną pozycję, jak jest z kufrem to nie wiem, mnie interesują bardziej 125 więc ci nie pomogę,

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Nie wydaje mi się, żeby pozycja na ścigaczu była wygodna na długie przejazdy. Mam nakeda (jadę lekko pochylony) i po 120 km czuję ręce (a staram się na nich opierać jak najmniej). Chyba raczej w stronę kymco k-pipa i podobnych konstrukcji niż ścigaczy trzeba by patrzeć. Coś z bardziej pionową (krzesełkową) pozycją, może jakiś wygodniejszy skuter…?

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Bardziej do wygodnego przemieszczania to Junak 902

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Dokładnie, w 902 dobra pozycja i nawet fajna bryła tego moto jest 🙂

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Mogę Ci nieco powiedzieć o motorowerach ponieważ od 5 lat użytkuję swojego i zaliczył wszystko włącznie z trasami ponad 300km.
    Motorowery nawet lepiej nadają się na dalekie trasy, ponieważ w napędzie nie ma słabego ogniwa w postaci paska napędowego – który nigdy nie wiadomo kiedy strzeli. Poza tym jeżeli zmienisz zębatki na prędkość – wtedy silnik nie będzie miał wysokich obrotów i prędzej Ty padniesz z wyczerpania niż moto się zbuntuje. Oczywiście o łańcuch też trzeba dbać, ale odpowiednie naciągnięcie i nasmarowanie przed dalszą trasą naprawdę nie trwa długo.
    Ja osobiście wyznaję dwie zasady – leję tylko dobry olej i paliwo, oraz nie katuję silnika na wysokich obrotach. Naprawdę warto dać 10zł więcej za litr dobrego syntetycznego oleju motocyklowego i nie martwić się o kondycję silnika.
    W tych motorowerach stosowany jest jeden silnik – 139 FMB, bardzo trwały, wdzięczny w naprawach i nie bojący się dalekich tras.
    Pokonałem swoim trasę ponad 300km – wróciłem także i nie miałem z nim najmniejszych problemów. Zmieniłem zębatki na takie aby przy prędkościach podróżnych silnik miał mniej więcej połowę maksymalnych obrotów – czyli 4500 – 5500 RPM.
    Na dowód masz link do mojego filmiku z trasy – niestety tylko zdjęcia, ale nie dysponuję kamerką.
    https://www.youtube.com/watch?v=PGMjQBUAMWY
    Jechałem w temperaturach dochodzących do 28 stopni w cieniu i nie było problemu z przegrzewającym się silnikiem.
    Na dalsze trasy ścigacze nie są najlepsze – zapewne jesteś młodą osobą i taki wygląd Ci odpowiada. Lepiej sprawdzi się sprzęt w stylu Ogara 900 lub Zippa Salmo (ten drugi ja mam). Może wygląd nie jest powalający, ale zapewnia dużo miejsca za kierownicą, łatwiejsze wsiadanie, bardzo komfortową pozycję za kierownicą i wygodną jazdę. Dodatkowo te motorowery (szczególnie Salmo) mają założony dość cichy wydech dzięki czemu nie męczą uszu nawet w długich trasach. Jeżeli jednak wolisz coś bardziej sportowego to może Zipp X Race będzie odpowiedni?
    W razie pytań służę pomocą – mam trochę doświadczenia z tymi pojazdami i w razie pytań służę pomocą.

Zipp Salmo: przebieg 56442km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km.
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

O tym Zippie Salmo to będzie legenda niedługo 😉

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Dlaczego? Fajny zipek, fajny właściciel super wycieczka 🙂

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Salmo fajne,dla właściciela szacun za dbanie o motorek Który udowadnia ze chińskie zadbane też polata,jedyne ale jakie mam do tego typu [gar 900,salmo,zumico ronin itp] to gówniane rdzewiejące słabej jakości szprychowe koła prócz tego nie mam zastrzeżeń.Jeszcze z zippa to zipp shock mi się podoba ale już nowego chyba nie kupi.
    http://olx.pl/oferta/zipp-shock-CID5-IDbkxox.html#9d53dee5f0

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Koła faktycznie do d… . U mnie nie rdzewiały ale po kilku latach zaczęły szprychy pękać w tylnym kole. Kupiłem aluminiowe z Torosa M50 i po drobnych modyfikacjach udało się w miarę wszystko złożyć.

Zipp Salmo: przebieg 56442km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie