Motor Oil do Toros El Clasico

Witam wszystkich niedawno kupilem Torosa El Clasico 4T jest to moj pierwszy motorower no i teraz jest problem mam olej ''Motor Oil 10W40'' i czy moge go wlac do Motoroweru ?? oczywiscie jest to 4T w ksiazce pisze zeby lac Synthetic 4T ale ja z braku funduszy nie jestem w stanie go zakupic a mam Motor Oil no i motorower jest mi potrzebny prawie codziennie a mam juz przejechane 300 km :)

Z góry dziękuję

Mineralny 10W40 nie powinien być zły ;) Oczywiście jest trochę gęstszy, niż syntetyk, ale ja jakoś jeździłem na takim i nic się działo.

to jest tak prosty silnik że na każdym oleju będzie śmigać ;) ja używałem różnych 10W40 Mobil , lotos , orlen lub samochodowe 15W40 najtańsze za 13 zeta i wszystko grało

Ok dzieki wielkie naprawde pomogliscie juz sie balem ze bd musial go dobrze rozepchac i na zgaszonym silniku jechac przez 5 m :D Jutro biore sie za robote :D

Wiesz co ten olej tak jak koledzy napisali powyżej może być tylko ja bym ci radził pojechać do serwisu torosa i wlać olej torosa lub spytać się jaki moze byc zamiennik . Poprostu wiesz może byc tak że motorek ci długo nie pojeździ

jeśli chodzi o żywotność to wszystko zależy od stylu jazdy. u znajomego w aucie olej nie był zmieniany kilka lat i samochód dobrze jeździł aż do czasu kiedy zaczęliśmy go piłować :) wytrzymał godzinę może 2 naprawdę ekstremalnej jazdy. teraz to już trup, gdyby nie ten incydent to wydaje mi się że chodziłby dalej. ale wracając do dyskusji to po 1: nie ma oleju marki "toros" a zamiennik to każdy olej 10w40 jednak 139QMB to konstrukcja dość stara więc na 15W40 też chodzi bardzo dobrze.

Nie ma olejów toros powiadasz

http://sklep.skutery.olsztyn.pl/pl/p/OLEJ-TOROS-10W40-4T/910

o proszę :D a jednak, zwykły olej 10w40 może nie najlepszy lub nie najgorszy ale na pewno właściwy

A jaka klasa API i liczba TBN?

A po co to komu potrzebne :D ?

Bo motorek może długo nie pojeździć. Było tu już wałkowane - jeśli nie ma nic w instrukcji pojazdu to stosujemy olej o klasie API SG lub niższej. Lepsze oleje wypłukują zanieczyszczenia i krążą one w układzie. Ale niech każdy zrobi jak chce...

dobrze wiedzieć ;) przecież w 139QMB nie ma filtra oleju. tylko że o tych liczbach api lub sg prawie nikt nie wie

W elClasico jest silnik 139fmb a nie qmb.

NWM naprawde ale wlalem Motor Oil i smiga niemilosiernie jezdzi jak glupi biegi lzej nawet wchodza:) tylko nwm czemu ale go muli ale to juz ma tak od kiedy go kupilem podejrzewam ze zle wyregulowany gaznik bo kupilem go od dziadka a on ma 80 lat i bal sie tym jezdzic a wnuczek czy ktos mu tam kupil ale biedny dziadek sie boi jezdzic a nie oszukujmy sie toros niedosc ze jest lekki to jeszcze jak na 50ccm to jest dosc zrywny :)

Witam kolejnego posiadacza, Clasica.

Co do oleju to różnice są zauważalne w wysokich temperaturach otoczenia. Olej syntetyczny lepiej odprowadza ciepło i przez to silnik jest lepiej chłodzony. Ja lałem od nowości Motul syntetyk 10w 40 i po zalaniu Orlenowskiego półsyntetyka niewielka różnice poczułem. Na wiosnę pewnie zmienię zpowrotem na Motula. Co do mulenia mój też tak czasem ma. Wydaje mi sie, że jak mu dać gwałtownie za dużo gazu to go jak by paliwem zalewa. Taka moja teoria, choć raz się tak dzieje, a innym razem nie.

Ok emilos ale ja nawet nie na gaz maxie jechalem a i tak mial delikatna gorke prawie ze nie zauwazalna ale jednak go trzymalo nwm czy to moze dla tego ze jest zimno nie lapie tak szybko swej temperatury przejechalem nim 10 km i dalej to samo aa i jeszcze jedno co zrobic kiedy jade i przyjdzie do hamowania nacisne sprzeglo i motor gasnie :( nwm jesli byscie cos wiedizeli na ten temat prosze mowcie :)

A ssanie masz automat czy manual? :D

SSAnie mam manualne

A więc teraz juz sam nwm co z nim zrobic pomożcie mi prosze :) dostane na łeb :(

czasami nie zbiera ci sprzeglo(ciagnie starczy nie wiele )moze przez to gasnac
moga byc tarcze wypatrzone -skrzywione troche i to moze byc przyczyna gasniecia na wolnych i wcisnietym sprzegle
zakladam ze wolne obroty masz ok