Motokoce - czy warto?

Witam

Zastanawiam się nad kupnem motokoca do Kymco Agility - robi się zimno - a będzie tylko gorzej : ) Planuję jeździć tak dlugo jak tylko sie da.
Ma ktoś coś takiego - najbardziej martwi mnie cena (Tucano Urbano 419zł) i fakt że nie bardzo można zostawić na noc na skuterku - szkoda by było gdyby "szmatka" znikła.
Myslałem o home made - ale oglądałem materiały i wykonanie i to chyba nie to.

tu masz dużo tańsze motokoce.pl

Chciałbym kupić coś dedykowanego do Kymco Agility - tak żeby rzeczywiście przylegało i nie wiało po nogach.

na motokoce.pl a właściwie kocoszukacz.pl dedykowane znajduje mi:
http://www.motokoce.pl/index.php?products=product&prod_id=95 345 zł
http://www.motokoce.pl/index.php?products=product&prod_id=40 419 zł

Więc szału cenowego nie ma - za okolice 200zł kupiłbym bez wahania.

Ten pierwszy (nieco tańszy) nie jestem pewien czy będzie dobrze dopasowany - ten droższy na zdjęciu poniżej jest na modelu Kymco Agility i wygląda dobrze. Byłem w salonie Vespy w krk i materiał i wykonanie bardzo dobre - na pewno nie uzyskam tego metodą home made.

Może zna ktoś tańszą alternatywę. Lub używa i ma jakieś doświadczenia? Przede wszystkim nie chciałbym tego musieć zdejmować na noc z przed bloku. Ew musiałoby się naprawdę szybko zakładać.

Nie cofnę się nawet przed "przykręceniem" tego śrubami do skutera. Kymco to nie Vespa (więc można sobie pozwolić) ale jest świetny i będę nim jeździł pewnie aż się rozpadnie.

Nie pamiętam jak się to nazywa i nie wiem ile to kosztuje ale może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie były by oto takie spodnie ochronne które wkłada się w kilka sekund i można je ubrać na inne spodnie jak na zdjęciu niżej :

http://www.skuterowo.com/wp-content/woo_uploads/627-Skuterowo.jpg

Według mnie jest to lepsze rozwiązanie niż motokoc.

Motokoc wydaje mi się jest zdecydowanie bardziej praktyczny. Przymocowany (o tej porze roku) na stałe - jest najbardziej wygodny. Nie wymaga żadnych dodatkowych "ruchów".

Zgadza się ale osobiście miałbym obawy zostawić sprzęt z zamontowanym kocykiem gdzieś pod sklepem albo na jakimś osiedlu. Jednak jeśli garażujesz swój sprzęt i zawsze stawiasz go gdzieś na oku lub na strzeżonym parkingu to nie powinno być problemu. Takie spodnie natomiast wkładasz w kilka sekund i jeszcze szybciej je ściągasz i wkładasz pod siedzenie i nikogo nie pokusi. Wiadomo jacy są ludzie nie zawsze ukradną ale często celowo dla zabawy poniszczą itd.

Wszystko rozbija się o cenę - jeśli Ci ktoś poniszczy "plandekę" za 400zł to smutno...

A zdejmowanie tego i zakładanie hmm - średnio na jeża...

Może wrócę do pomysłu DIY

A może coś takiego http://moto.allegro.pl/pokrowiec-louis-na-nogi-kierowcy-super-sprawa-i2615608051.html

Zdecydowanie cenowo fajne - po południu pójdę zmierzyć Agility zobaczę jak to wymiarowo się zgadza. Ciągle myślę o zamontowaniu tego na stałe. A cena 130zł jest jak najbardziej ok.

Wysłałem zapytanie sprzedawcy czy są inne rozmiary : )

Też mam Agility jednak to co jest w cenie 130 zł to nie jest mocowane do skutera tylko to nakłdla na spodnie.
Ja także myślałem nad motokocem ale jak zobaczyłem spodnie który go mogą zastąpić to chyba się na nie zdecyduje.
Motokoc jest fajny ale jak dla mnie niefunkcjonalny.

Ja ostatnio kupiłem motokoc (Tucano Urbano).Kocyk drogi ale dziennie jeżdżę ok 60 km to sie zwróci.Powiem ze sprawdza sie znakomicie,jeździłem w temperaturze 1-2 stopnie i nie zmarzłem wcale.Tucano Urbano ma dodatkowo wszytego na stałe "miśka" dzięki czemu jest cieplutko.Tańsze modele tego miśka nie mają.Ma tez metalowe ucho i kocyk można przypiąć do skuterka.Więc polecam.

veljarek napisał:

Też mam Agility jednak to co jest w cenie 130 zł to nie jest mocowane do skutera tylko to nakłdla na spodnie.
Ja także myślałem nad motokocem ale jak zobaczyłem spodnie który go mogą zastąpić to chyba się na nie zdecyduje.
Motokoc jest fajny ale jak dla mnie niefunkcjonalny.

Wiem - dlatego kombinuje jak to sprytnie przymocować - ale cena robi swoje - i bardzo kusi - to prawie 4 razy mniej niż Tucano.

Jeśli chodzi o firmę Louis to mam pokrowiec na siedzenie tej firmy i niestety przecieka,więc chyba drugi raz nie kupiłbym nic tej marki.

to trochę lipa...

Wcale nie powiedziane że jak ty kupisz to będzie ciekło to tak samo jak z skuterem jeden kupi i śmiga 30000 km bez naprawy a drugi ciągle stoi w serwisie

Ja uważam, że albo się kupi dobry albo nie powinno się wcale kupować, półśrodki modowania do dziwnych miejsc skutera nie są chyba polecane.
Ja bym kupował albo motokoc Urbano albo spodnie.
Zastanów się nad półśrodkami bo może się okazać że montaż, mocowania, dodatkowe linki etc. nie są warte tyle samo co Urbano.

Ja długo sie zastanawialem nad kocem,wybór padł na Tucano.Oglądałem inne jakieś fartuchy itp.Tucano o niebo lepsze.Fakt kosztuje ponad 400 ale jak skuterem jezdzimy do pracy to naprawde warto a spojrzenia innych (zmarzniętych) skuterowców bezcenne :)

Dajcie namiary na takie spodnie:
http://www.skuterowo.com/wp-content/woo_uploads/627-Skuterowo.jpg
dzięki

siemanko, sry ze na tym temacie ale nie umiem zalozyc nowego.... :P, mam vivacity 2001 jedzie 70km/h z gorki 83, jedyne co zrobilem to wyciagnalem taka blaszke ktora znajduje sie tam gdzie sie noga odpala (sry za nie jasny opis ale mieszkam w szwecji i nie wiem jak to sie mowi po polsku.... ) i teraz mam pytanie, co moge zrobic zeby polepszyc przyspieszenie, ale tak zeby nie stracil ma maxspeed? jakie moge wstawic rolki do wariatora itd. ? ;)

Kupiłem spodnie 260 zł, więc pytanie nie aktualne:(