Motocykl 125 dla duzego do 5 tys

Witam ,szukałem odpowiedzi na to pytanie na wielu forach ,nie tylko polskich ale i zagranicznych, niestety nie znalazłem nigdzie sytuacji takiej jak u mnie a jedynie podobne, które niestety nie pomogły mi w podjęciu decyzji .Mój problem polega na tym iż ostatnimi czasy zainteresowałem się mocniej jednośladami, mam 22 lata oraz prawo każdy kat B od lat czterech . chciał bym spróbować swoich sil na 2 kółkach gdyż dotychczas byłem fanem 4 lecz stwierdziłem ze chyba to nie to , w moim planie kupić jest motocykl 125cc na 2-3 sezony a następnie w wieku 24-25 lat zrobić kategorie A .największy problem mam w doborze motocykla gdyż ogranicza mnie budżet 5 tyś oraz moje wymiary. Mam 190 cm wzrostu oraz waze 110kg(tak wiem to dość sporo ), poszukuje maszyny która będzie wystarczająco duża ,ale również w miarę szybka ,nie mowie ze ma robić 3 sek do 100 ale chociaż żeby ta prędkość osiagala w te 12-13 sekund . Myślałem o Hondzie varadero lecz cena za taka w chociaż niezłym stanie sięga 8 tyś i jej przyspieszenie (podobno 19 sęk do 100) trochę mnie odstraszylo, w oko wpadła mi również stara aprilia 125 która już ma lepsze osiągi i mieści się w budżecie lecz jest mniejsza od varadero,jako mlodą osoba ciagnie mnie do motocykli sportowych ale nie wiem czy moje wymiary umożliwia mi tą formę zabawy z jednośladami. Nie odstrasza mnie spalanie byle mieściło się w granicach 8l. Co wy mi polecacie , proszę o wasza pomoc

a ta aprilla to nie jest jakieś odblokowane cudo którego już kategoria B nie obejmuje? bo w tym prawku jest nie tylko kwestia pojemności ale tez mocy. a jest kilka motocykli które przekraczają ustawowe możliwości.
zasadniczo to 125 o mocy do 15KM szałowo nie przyspiesza i to jest raczej taki stan normalny.
Ze sportowymi będziesz miał problem - wszystkie są raczej kompaktowe. Choppery typu honda shadow czy hyosoung Gv są większe i z racji na pozycje masz więcej możliwości zrobienia czegoś z nogami

Choppery mi się nie podobają wgl niestety co najwyżej turystyki a jeżeli chodzi o aprilie można ja odblokować ,normalnie ma 15 km a po odblokowania 31, wiele osób je odblokowywuje jednocześnie mając w dowodzie moc 15 km wiec teoretycznie dobra na prawo każdy kat B

tak, tylko że musisz kupić taką z papierami że jeszcze jest zablokowana - bez względu na stan faktyczny. a tylko niektóre wychodziły z taką homologacją. natomiast tak czy siak bedziesz zapewne wyglądał jak pies na odkurzaczu na wiekszości sportów.
mój kolega bardzo wysoki jeździ na CBR600 i trochę “duży na nim jest” a to już 600tka

No rozumiem wiec nie patrząc na osiągi, jakiegoś dużego turystyka tak do 5 tys jest ktoś w stanie polecić ?

nie, bo w twojej kasie to bedą straszne starocia. raczej się nie robi dużych motocykli w klasie 125 bo te 125cm musi to ciągać.

Czyli myślisz ze wyjściem z sytuacji jest poczekać 2 lata i zacząć od 600cc?

albo dozbierać kasy

Okej dzięki ,mogło by pójść do zamknięcia chyba ze jeszcze ktoś ma jakieś sugestie