Motobi sowa 2 remont silnika glowica

Witam mam zatarty silnik i poszukuje glowicy i cylindra lecz nie potrafie znalezc z tego co wiem jest tam 4zaworowa glowica zna ktos moze wymiary itp? A tak w temacie wczesniej kupilem do tej sowy silnik od kymco agility pochodzil mi 3 dni ostatnie dni to juz krecil tylko do 7tys obr a nastepnego dnia aby do 4 i juz jechac nie chcial a teraz nawet nie da sie go odpalic i szukam rozwiazania czy sprzedac ten silnik i wyremontowac orginalny od sowy czy tego kymco remontowac jak myslicie pomocy!!!

każdy silnik ma symbol/oznaczenie typu

znajdź symbol i wtedy przebieraj w głowicach

Na karterze silnika z lewej strony przy bocznym kopycie jest symbol silnika 139 QMA/QMB dla pojemności fabrycznej nie grzebanej 50cc .Nowy silnik to koszt około 1000 zł. za połowe a nawet mniej kupisz głowice pod warunkiem że jest to dwu zaworowa. Ja osobiście nie spotkałem sie z 4 zaworową sową II. Jeśli nie jesteś pewny tego ile masz zaworów to zwyczajnie musisz odkręcić i zajżeć pod pokrywkę zaworową.

no okej mam tam 139QMA-A rozkrece i tam zajrze co tam sie kryje pod tym tylko szukalem na necie 4 zaworowych i ciezko cokolwiek znalezc a jest mozliwosc zamiany z 4 zaworowego na 2?

masz dokumentacje
http://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/baotian_motor_servicemanual.pdf

wg tego tam jest 2-zaworowa głowica a głowic do 139QMA jest dużo.

dzieki za dokumentacje bo historia tego silnika jest taka raz go juz zatarlem mechanik mi powiedzial ze jest to 4 zaworowy silnik i jest to zadko spotykane ( wlasnie gdzies wyczytalem w necie ze sowy z 2009 roku maja 4 zawory ) i mechanil spierdzielil sprawe bo nie zalozyl nowego cylindra pojedzilem na tym jakies 400km i padl i planuje zrobic calkowity remont zeby miec spokoj z tym silnikiem i do 18stki przejedzic ale chcialbym 80ccm wsadzic w to musze sie upewnic czy jest to 4 zaworowiec bo wlasnie mam go z 2009 roku a jesli sa te 4 zawory to gdzie cos takiego znalezc? bo w necie szukalem chyba z 3 dni i bez rezultatow moje szukanie

faktycznie, Gy6 wychodziły w wersji z 4 zaworami:

49cc Scooter 4 Valve Cylinder Head BT49QT-20BB 139QMA-A
code: CYLHD033

81 funtów...
http://www.amazon.co.uk/Cylinder-Head-for-Baotian-BT49QT-20BB/dp/B00EDYN272

oj to jak policzylem to koszt tego jest ogromny... a jest mozliwosc ze zaloze do tego 2 zawory? wiem ze strace na benzynie bo wiecej pala a czy na mocy tez wiele strace?