Motobi sowa 2 odpala tylko na wiertarke

Witam. Wo wymianie cylindra, tłoka i pierścieni skuter ma wielki problem z odpalaniem, a mianowicie rozrusznik nie ma siły zakręcić. Odpala tylko za pomocą wiertarki. Dodam, że cały skuter rozbierałem, żeby pomalować rame ale jestem pewny, że wszystko dobrze podłączyłem. Wymieniałem w nim jeszcze:
- gaźnik
- cały napęd
- świece
Próbowałem na innych akumulatorach i innym sprawnym rozruszniku, ale to nic nie daje. Dalej słabo kręci. Po dłuższym kręceniu pojawia się dym z kabelków.

coś jest za mocno ściśnięte. skoro na innym rozruszniku i akumulatorach masz to samo to znaczy że opory wewnętrzne silnika są za duże

Ale co to może być?. :(

cokolwiek. trzeba sprawdzić.

Czy po wymianie podzespołów silnika sprawdzałeś poszczególne współpracujące ze sobą elementy pod kątem oporów? Np. tłok z cylindrem, czy wał się obraca bez większych oporów, czy wałek rozrządu nie ma za dużych oporów. Coś musiałeś złożyć nie tak lub już zatarłeś silnik. Prawdopodobnie nie obędzie się bez ponownej rozbiórki. Rozbierając silnik sprawdzaj gdzie jest zdecydowanie za duży opór.

Powiem tak.. Zatarty na pewno nie jest.. Cylinder i tłok chodziły lekko, wał też był w porządku.. W sobotę będę po woli rozbierał i sprawdzał.. Tak teraz myślę, że może sa mocno przykręciłem wałek rozrządu.. Jeśli poprawie to nazwałem.. Napisze w sobotę ponownie. Dzięki za rady.