Moto Ventus series 349 strzela z tłumika

Mam od niedawna skuter Moto Ventus series 349 i po jakimś czasie zauważyłem że co jakiś czas lekko strzela z tłumika gdy skuter stoi i mam wrażenie jak jadę że jakby lekko hamował, tzn. lekko szarpie, mam już przejechane 400km i niedawno był na przeglądzie, mechanik który robił przegląd przeczyścił mi gaźnik bo silnik nie chciał pracować na niskich obrotach i po chwili gasł, teraz już nie gaśnie ale te dziwne odgłosy pozostały, gdy jadę stałą prędkością tak około 25-30 km/h na równej drodze to mam wrażenie jakby lekko szarpał.
Silnik jest dość mocny już, nie ma problemów z wjazdem pod stromą górkę.
Jeszcze jest na dotarciu, starałem się nie piłować i nie jechać więcej niż to jest napisane w książęce i jeździłem ciągle zmieniając prędkość,
raz szybciej raz wolniej a nawet na kilka sekund gaz do dechy a później bez gazu.

Oto link do specyfikacji technicznej: http://www.moto-ventus.pl/?ventus-series-349

Czy to normalne, czy coś poważnego się dzieje z silnikiem czy zignorować to?

A i jeszcze jedno, przed przeglądem gdy sprawdzałem olej miałem go ponad pięć krzyżyków na bagnecie (ponad max)
a po przeglądzie mam zaledwie dwa krzyżyki, czy tyle oleju ma być czy mnie zkantowali na przeglądzie?

Problem z szarpaniem ustąpił, od czasu do czasu pierdnie z wydechu, myślę że to była wina paliwa.

Dziękuje za tak dużą liczbę odpowiedzi, za wasze zaangażowanie i chęć pomocy mi, wystarczyła by spokojnie tylko jedna odpowiedz.
Na prawdę tak pomocnego forum jeszcze nie widziałem.
(sarkazm)