Motocykl 125 ccm.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #88185
    Igor
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam mam 15 lat i w marcu będę miał 16 na karku. Posiadam skuter (Chiniola) odblokowany ma 10 lat =]. Korzystając z moich urodzin chce namówić swoich rodziców żeby mi kupili jakiś motor z silnikiem 125. Niestety rodzice nie chcą się zgodzić z oczywistych powodów.
    Teraz mam 2 pytania :
    1. Jak ich przekonać, może można jakoś stłumić jego moc a potem z powrotem ją zwiększyć…. Jakieś pomysły ?
    2. Jaki motor zakupić ? Kiedyś myślałem nad zippem pro 50 ale zipp pro 125 zwyczajnie mi się nie podoba… Strasznie podobają mi się aprilie jednak są za drogie. Chciałbym wydać (raczej moi rodzice) tak ok. 4 tyś, oczywiście bez prawka

    ps. nie wiem czy dobrze umieściłem moje zapytanie.

    #88186
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz bez uprawnień jeździć 125-tką? Jeśli tak i Twoi rodzice są normalni to na pewno się nie zgodzą 🙂

    #88187
    Anonim
    Nieaktywny
    • 5
    • 45Postów:

    Co to Mortr?

    #88188
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    A gdybyś brał udział w wypadku (nawet nie powodując go) rodzice musieliby płacić za wszystkie szkody z własnej kieszeni, bo OC w takim wypadku nie działa.

    #88195
    Anonim
    Nieaktywny
    • 5
    • 45Postów:

    125-Piątka i bez prawka? Jaja sobie robisz? Wiesz jakie możesz mieć problemy gdy Cie policja zatrzymie do kontroli a ty prawka nie będziesz mieć? Dorośnij chłopcze zrób prawko a potem myśl o motorze. Masz chociaż kartę motorowerową? A jak spowodujesz wypadek? To Co? Tylko będzie bieganie po sądach , a nie potrzebnie.

    #88200
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    On napisał że nie 4 tyś nie licząc kosztów prawa jazdy a nie że nie posiada i nie ma zamiaru jeździć bez uprawnień. Czytanie ze zrozumieniem…

    #88203
    Anonim
    Nieaktywny
    • 5
    • 45Postów:

    matol1798 napisał:

    On napisał że nie 4 tyś nie licząc kosztów prawa jazdy a nie że nie posiada i nie ma zamiaru jeździć bez uprawnień. Czytanie ze zrozumieniem…

    Co nas obchodzi jego cena bez prawka? Z tej wypowiedzi wynika że chce jeździć bez prawka.

    #88204
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Jakby napisał to spójnie i poprawnie po polsku to nie byłoby wątpliwości, a tak masz Ci los.

    #88206
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    Racja ale szło się domyślić

    #88207
    Anonim
    Nieaktywny
    • 5
    • 45Postów:

    lucek71 napisał:

    Jakby napisał to spójnie i poprawnie po polsku to nie byłoby wątpliwości, a tak masz Ci los.

    Dokładnie. Nawet nie umie napisać poprawnie nazwy Tematu tylko trzeba się domyślać o co chodzi

    #88213
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Jak już ustaliliśmy o co chodzi to moja rada jest taka, że warto się przed rodzicami wykazać dojrzałością, odpowiedzialnością i umiejętnościami. Wszystkim tym co jest potrzebne by się na jednośladzie nie zabić.

    #88226
    Igor
    Użytkownik
    • 1
    • 2Postów:

    Przepraszam za bardzo się śpieszę z pisaniem. Chodziło mi o nie wliczanie kosztów prawa jazdy, nawet mi nie przyszło do głowy żeby bez niego jeździć ! Jeszcze raz sorrki za pismo

    #88228
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

    Może trochę poczekaj :). Zrób na spokojnie prawko potem się zastanów co ci najbardziej odpowiada.

    Jak dla mnie najlepszy byłby jakiś 2 takt :). Wir w baku, za to 100 km/h w 6 s ;). Za jakieś 5 tyś kupiłbyś całkiem dobrą Hondę NSR, Cagivę Mito, Aprilię RS.

    Jeśli jednak wolałbyś coś oszczęniejszego to może zastanów sie nad Hondą CBR albo CBF. Oszczędne, czterosuwowe silniczki, mało ważą, nie psują się (czego o Pro 50 bym nie powiedział, z doświadczeń kolegi). Nie wiem czy warto kupywać nówkę, bo gwarancja to fikcja. I tak za wszystko płacisz i tak, a wyjdzie cię znacznie drożej. Wszystko zależy od ciebie :).

    Ech te społeczeństwo for internetowych :D. Za kilka błędóf chcieliby cię ukamienować :). Co was obchodzi, że jeździłby bez uprawnień? Zadał pytanie na które należy odpowiedzieć. Można zresztą łatwo z tekstu wywnioskować że 4 tyś przeznacza na sam motocykl bez prawka, na które ma osobny budżet. 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button