Montaż alarmu i zniwelowanie rdzy

Witam

Chciałbym zamontować w Kymco Agility 50 4T alarm który zamówiłem z allegro już spory czas temu, widać go na zdjęciu:

http://imageshack.us/scaled/landing/844/zdjcie0004sz.jpg

niestety nie dostałem do niego instrukcji, i nie mam pojęcia jak go zamontować.. Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc?

Druga sprawa, na zewnątrz tłumika pojawiło się trochę rdzy.

Zastanawiam się nad zakupem z allegro

http://allegro.pl/brunox-100ml-odrdzewiacz-podklad-na-rdze-wroclaw-i2978589983.html

Z góry dzięki za pomoc

Trzeba było wtedy go odesłać i dostał byś z powrotem kasę. Teraz maż gadżet, który możesz sobie wsadzić... Podaj przynajmniej typ albo model alarmu...

SHIELD

Myslałem że zamontowanie alarmu jest łatwiejsze, nie jestem od tego specem.

Bo jest łatwe. Ale musisz mieć opisane kable - inaczej to loteria :-)

Jest kostka w której są kable o kolorach - 2x żółty, biały, pomarańczowy, szary, czarny i czerwony z zapalniczka a osobno jest jeszcze biały..

No to masz kombinację kilku przewodów - szansa na prawidłowe podłączenie? Chyba większe niż wygrana w totolotka :-)

A gdzie podłączyć kostkę?

kolego ten alarm wpinasz w wolna kostke w instalcji pod "maska" skutera z przodu pod osłona świateł. kabelek z oczkiem to masa. kabelek biały to "czujnik położenia". caly alarm jest standaroowdy z tego co widze po zdjęciu. nie posiada on chyba zdlanego zaplonu jednak wyposażony jest w tzw. "imobilajzer". gdy nie rozbnlokujesz alarmu nie zapalisz skutera bo najzwczajniej w sciecie powinien byc odciety zapłon. jak masz do niego pilota to tez pokaz na zdjeciu. wtedy bedzie mozna wiecej coś stwierdzic.

ps. sorry za ort

http://img12.imageshack.us/img12/1103/zdjcie0005s.jpg

brylant1717 napisał:

Jest kostka w której są kable o kolorach - 2x żółty, biały, pomarańczowy, szary, czarny i czerwony z zapalniczka a osobno jest jeszcze biały..

2x żółty są to prawdopodobnie kable od kierunkowskazów lewy prawy (+)
Czarny i czerwony do akumulatora
Jak widze biały to chyba antena od pilota
biały i szary może slużyc jako blokada zapłonu
pomarańczowy może biec do stacyjki który będzie wykrywać prąd po przekręceniu kluczyka

Nie jestem pewien tego ale tak jest u mnie :D

Dobra, wiem już mniej więcej gdzie podpiąć kostkę.

Masę (czarny kabelek) mam przykleić taśmą izolacyjną do metalowej częsci ramy czy jak?

Z białym nic nie robić?

mase przykrec a bialy to tak jak chlopaki mowia - to antena wiec zostawiasz w spokoju

Odkręciłem dzisiaj maskę, ale nie znalazłem żadnej wolnej kostki..

Gdzie jeszcze może znajdować się ta wolna kostka? Tylko pod czachą?

Ta kostka jest dokładnie pod osłoną świateł??
Bo ja odkręciłem tylko maskę, myślałem że jak już to koło stacyjki będzie ta wolna kostka ale jakoś jej nie znalazłem w tamtym miejscu

w kymco nie ma żadnych wolnych kostek od alarmu. Bez instrukcji możesz ten alarm do kosza wrzucić.

Podepnij czerwony i czarny do akumulatora to znaczy do plusa i minusa i będzie działać

I nie zapomnij wozić ze sobą gaśnicy!
Zwarcie nawet w tak małym akumulatorze spowodować może pożar.
Nigdy nic nie podpina się bezpośrednio do zacisków akumulatora! Zrób to ale używając przelotowego bezpiecznika!