Metaliczny dźwięk w okolicach przekładni

Witam, mam zippa vapora i słychać metaliczny dźwięk w okolicach przekładni, gdy skuter jest zimny praktycznie nie słychać dopiero jak się rozgrzeje. Nie którzy mówią że to rolki, nie którzy że co innego. Powiedzcie mi co to może być i czy konieczne jest usunięcie tego.

Na tym filmiku słychać ten dźwięk tyle że u mnie jest ciższy i nie ma tego piszczenia .

http://www.youtube.com/watch?v=NyqYfyp8wKs

Może to bendix, zdejmij pokrywę i sprawdź co może brzęczeć.

Trzeba zdjąć pokrywę i zobaczyć

to nie jest bendix, miałem tak samo nie zwracałem nigdy na to uwagi

dzięki wszystkim za odpowiedź :) no myślę właśnie ze bendix tez nie bo zmieniałem nie dawno rozrusznik z bendixem, olej też zmieniałem, nie powinien przeciekać także nie wiem co to może być, znajomy ma identycznego vapora i jemu to dopiero to dziwnie chodzi ten skuter ale jeździ dalej :D

chińska precyzja stąd takie odgłosy nie widzę innego wytłumaczenia :P

brzeczenie to nic strasznego ,z tym ze slyszalem tam wycie jezeli masz takie same to sprawdz stan lozysk w przekladni i poziom oleju
moze to byc spowodowane (wycie)zmeczeniem materialu
luz (miedzyzebny)osiowy za duzy (starte podkladki dystansowe)lub promieniowy(boczny-lozysko) za duzy
mozna z tym jezdzic jezeli nie -trzyma-to skutera
jest to nieprzyjemne i tyle

nie akurat tego wycia nie mam. kumpel ma coś w rodzaju wycia ale to właściwie u niego nie jest wycie tylko odgłos jak by się sprzegło ślizgało przy średnich prędkościach, u mnie tylko ten metaliczny dźwięk tak jak na filmiku tylko że nie taki głośny

hmm wszyscy mówią że to nie groźne, ale co taki dźwięk może wydawać ? powiem wprost że nie mam odpowiednich narzędzi a jak bym nawet pokrywę ściągnął to jeszcze pasuje obejrzeć rolki itp. a tego to już raczej sam nie wykonam :p

To łożysko sprzęgła.. sam tak miałem jeździłem tak ale szkoda sprzęgła.

Kamil napisał:

hmm wszyscy mówią że to nie groźne, ale co taki dźwięk może wydawać ? powiem wprost że nie mam odpowiednich narzędzi a jak bym nawet pokrywę ściągnął to jeszcze pasuje obejrzeć rolki itp. a tego to już raczej sam nie wykonam :p

Po co masz sprawdzać rolki?..

jezeli to lozysko sprzegla to mozesz je jeszcze troche uratowac
zdejmnij sprzeglo umyj wymyj igielki i na nowo nasmaruj odpowiednim smarem no i sprawdz czy simering szczelny mieki nie twardy i nie wytarty

powtarzam jeszcze raz tego pisku nie mam :) no chyba że ten metaliczny dźwięk to sprzęgło :P

DooOminO napisał:

To łożysko sprzęgła.. sam tak miałem jeździłem tak ale szkoda sprzęgła.

Kamil napisał:
hmm wszyscy mówią że to nie groźne, ale co taki dźwięk może wydawać ? powiem wprost że nie mam odpowiednich narzędzi a jak bym nawet pokrywę ściągnął to jeszcze pasuje obejrzeć rolki itp. a tego to już raczej sam nie wykonam :p

Po co masz sprawdzać rolki?..

ponieważ jeden znajomy mówił że mogą być rolki wytarte i stąd ten metaliczny odgłos.

To zmien znajomego..

Zmień znajomego i koniecznie zmień kibelek na inny! Wtedy metaliczne dźwięki ustaną... chyba...

Hindenburg napisał:

Zmień znajomego i koniecznie zmień kibelek na inny! Wtedy metaliczne dźwięki ustaną... chyba...

A ty najlepiej wyjdź jeżeli Twoja pomoc to napisanie aby zmienił "kibel"