Mbk booster 50 1997 dlawi sie

Cześć uratowałam ten skuter przed wylądowaniem na złomie ponieważ jego właścicielka kupiła nowy a tego już się jej nie chciało naprawiać. Mbk booster 50 z 97r. Udało mi się wyregulować gaźnik niestety na zimnym bo nie chcial w ogóle odpalic jqk juz odpalil okazalo sie ze cieknie z niego paliwo z dolnej czesci. Rozebralem go i najprawdopodobniej plywak sie popsul bo cieknie tak jak by przez jakis przelew wychodzi tam plastikowy krociec z malutka dziurka na srodku. Nastepna rzecz to chcialem zrobic nim ru dke zeby zobaczuc co sie dzieje jak sie rozgrzeje, jak juz sie nagrzal zaczal sie dlawic przy dodawaniu gazu i w koncu zdechl po jakis 2 minutach odpalil na kopke ale musialem go trzymac na obrotach manetka bo na wolnych gasl. Gosciu ktory naprawial tamtej babce ten skuter.mowil ze gaznik padaka i on napewno do wymiany. Ja sie cholera nie znam na tych czesciach ani jak sie dokladnie dowiedziec jaki mam model. Na tabliczce w kufrze pod siedzeniem jest tylko Mbk booster 50 1997r type 4va a vin to 4va201628. Wchodze gdzies na strony z czesciami i tych boosterow jest jak grzybow po deszczu i skad mam wiedziec ktory jest moj. Prosze o wyrozumialosc jestem laikiem.

Aha i chcialem zamiast zwyklego filtra powietrza zalozyc stozkowytylko pytanie czy sa jakies dedykowane czy obojetnie ?

Wchodzisz na mielocha albo na scooterkingz i wpisujesz , gaznik mbk booster" i sobie patrzysz. Tam są podane rocznikowo np.od 2000 do 2003 i musi pasować. Poza tym tam masz minarelli vertical więc prosta sprawa. Stożka nie kupuj , bo nic Ci nie da a tylko utrudni regulację :wink:

A lepiej laz gotowa mieszanke do baku czy paliwo do baku a olej do zbiorniczka ??
Tylko wtedy od pompki musialbym poprowadzic przewod z powrotem do zbiorniczka ?

Moj wyglada tak https://www.scooterkingz.com.pl/gaznik-dellorto-phbn-12
A teraz pytanie czy ten tez bedzie pasowal
https://allegro.pl/gaznik-yamaha-bws-mbk-booster-50-seryjny-filtr-i6831258242.html

Powinien pasować . Co do mieszanki to bezpieczniej jest robić samodzielnie :slight_smile:

Jak mieszanke bede robil samodzielnie to ta pompka do ktorej idzie przewod od zbiorniczka sie nie przytrze ? Czy zrobic wtedy jej powrot do zbiorniczka ? Nalac toche i niech mieli w kolko ?

A jak zaloze ten troche inny to oslabnie czy nie powinien ? Bo tak z 70 teraz jedzie

A mieszanka to tak jak do pily ? 100 oleju na 5 litrow wachy ?

Dozownik najlepiej całkiem odłączyć. Ale jeśli działa to nie musisz go wyrzucać. Po zmianie gaznika skuter nie osłabnie jeśli dobrze go wyregulujesz. I co do mieszanki to tak 100 ml oleju na 5 litrów benzyny. Olej lej syntetyczny najlepiej jakiś ipone , castrol itp :slight_smile: