maxi skut pytania dwa :)

Witam

Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu maxi skutera 125 dla siebie. Rozglądam się pośród używanych Downtownów, Burgmanów, S-wingów, GTSów i Atlanticów. I teraz pytanie. Jak byście sklasyfikowali poszczególne modele? Czy któryś z nich jest szczególnie godny polecenia lub odradzenia? Mają jakieś typowe bolączki, lub rzeczy na które szczególnie trzeba uważać? Jak wygladają koszty eksploatacji w poszczególnych modelach? A może warte rozpatrzenia są produkty Piaggio lub Peugeota?

I druga sprawa.

Zamierzam takim skutem dojeżdżać do pracy – ok 30 km w jedną stronę (połowa na ”ekspresówce”). Na którym byłoby najwygodniej? Mam 183cm i waze ok 100kg. Dodam że miałem okazję przymierzyć się na kilkanascie sekund do downtowna i burgmana i moim zdaniem było wygodnie. Jak wygląda sprawa z podróżowaniem w pozycji z wyciągniętymi nogami? Bo wyczytalem na forum że szczególnie niekorzystnie wypada tu Downtown… Który z maxi skuterów oferuje najwygodniejszą pozycję z wyciągniętymi nogami?

P.S. Nie mam wielkiego doświadczenia skuterowego… Moja przygoda z jednośladem to kilkuletnie ujeżdżanie “motorynki” i później sporadycznie Aprilię scarabeo 50cm3 brata… :wink:

:wink:

Pozdrawiam

Michał

jeszcze aprilla sr max 125 i jej starsza siostra - gilera nexus 125
ale studium porównawczego to ci raczej nikt tu nie napisze. przymierz się do każdego i oceń. to strasznie indywidualne i subiektywne odczucia