Mam przejechane w moim kymco s9 1333 km czy moge jezdzić we dwoje?

Mam blokady czy to nie bedzie katowanie silnika?
blpokady do 55km/h

Blokada na wariatorze katuje silnik tzn bo znajac zycie pewnie jezdzisz non stop 55..

czemu katuje ??? czyli jak ktoś ma tempomat[pół ameryki] to źle ? ;] pozatym 55 to idealna prętkośc jazdy dla takiego skuter

A może jak w tytule - chce z pasażerem jeżdzić na zablokowanym i ma jakieś obiekcje :)

tak obiekcje są - brak mocy, słabe przyśpieszenie - ale to chyba jasne - skuter niedostanie, chyba że będziesz codziennie zasuwał tak z dodatkowym ładunkiem po 15 km - wtedy niestety sprzęgło będzie szybko do wymiany ( chyba że jest dość dobrej jakości a w jednym kymco jest dobre, a w drugim złe - zależy)

Bez bólu możesz tak jeździć , ale trwałość skutera spadnie o około 15 % . Zmęczenie materiału szybciej zrobi swoje.

cpi2006
Ze co? napisal ze 55km/h to max wiec silnik pracuje na wysokich obrotach i jak ktos tak jezdzi po 10 km w predkoscia max to jest kat..

To zależy jaka blokada, ten max wcale nie musi być przy maksymalnych obrotach

Jest przy maksymalnych obrotach. Blokada na tulei wariatora, w tłumiku, gaźniku i na module.

madi
Jedna osoba która rozumie coś z tego co napisałem.

dooomino jak pracuje na max jeśli blokada na wario blakuje się jego wkręcanie na max pozycie paseka, po zatym sam mam tą blokade więc wiem jak to chodzi . można jeździć na gaz full i będzie jachał 55 i na połowie gazu też 55.więc myśle że użytkownik konrad8899 pomyślał żeby ująć gazy jeśli to nic nie daje tylko zwiękasza ilość mieszanki a obroty silnika się zmienią tylko nie znacznie
to co według ciebie się dzieje z obrotami ''maksymalnym''[na których można osiągnąć np 65] przy 55.te obroty ponad program znikają,wyparowują wytumacz mi

cpi2006
Uu wiesz? Jaki zbieg okoliczności bo ja też miałem tą blokade.
" blokada na wario blakuje się jego wkręcanie na max pozycie paseka"
A jak pasek nie może się wspiąć wyżej to silnik pracuje na dużych obrotach..

Wsiądź do auta włóż jedynkę i przejedź się tak na max gazie, katowanie? Tak, wsadź dwa.

Dokładnie jest tak jak pisze DooOminO. Silnik może mieć maksymalne obroty mając blokadę na tulei, pasek wcale nie musi wysoko wejść.

madi
Ale nie Pan cpi2006 zaraz nam tu wytłumaczy pewnie dlaczego źle mówimy..