mam kilka problemow CHCE RAD KOGOS KTO SIE ZNA

SIEMA mam kilka problemow wiec zaczynajac
★pierwszy problem polega na tym ze mialem alarm i wszystko dzialalo i pewnego razu jak jechale poprostu urwal sie kabel wiec stwierdzilem ze jest mi niiepotrzebny urwal sie to sie urwal. nastepnego ranka chce wyjechac i tak jak zawsze go odpalam ale nie dziala rozrusznik pomyslalem ze to akumulator wiec podlaczylem go ale za kilga godzin przyszedlem spowrotem go odpalic i dalej nie chcial dzialac i to wina tego alarmu ja to juz wiem tylko pytanie gdzie go podloczyc zeby dzialalo i mam wybor albo podlaczyc alarm spowrotem albo dac taki jeden kabelek zeby zamkac obwod jak to naprawic?
★★ nie dziala mi swiatlo z tylu swiatlo stopu ( tutaj krócej) jak to naprawic?
★★★jak wlozyc klocki hamulcowe do zacisku ?

Odpowiedź na drugie pytanie a więc możliwości są dwie przepalona żarówka albo padł Ci czujnik stopu i nie świeci sprawdzić musisz sam

kabel się urwał to sie urwał...piękne. I teraz się chcesz brać za naprawę elektryki?
Niestety nie napisałeś jaki to alarm, jaki to skuter, nikt nie ma w związku z tym bladego pojęcia jak jest podłączony ten alarm ani nawet który kabel się urwał.
Z takim podejściem potrzebujesz wróżki w specjalizacji elektromechanika pojazdowa a nie porady na forum.
Pytanie drugie.
Też skąpisz informacji. Nie pali się hamulec z ani jednej ani z drugiej klamki? A może drugi masz nożny bo to... ? .. no nie byłeś łaskaw napisać co to.
Skoro nie pali ci się z żadnej klamki lub pedału to musisz zobaczyć czy w ogóle do przełączników przy klamkach dociera prąd, potem czy dociera aż do tylnej lampy... i czy po prostu nie jest spalona lub poluzowana żarówka.
Pytanie 3.
Wpisz w google lub na youtube hasło: wymiana klocków w zacisku
możesz to uzupełnić o słowo SKUTER. Tak w skrócie to zacisk trzeba zdjąć, stare klocki wyjąc, nowe wsadzić i założyć.