malowanie sprayem plastików

Witam czy mogę pomalować plastiki zwykłym sprayem??

Tak tak. Maluj maluj. A za tydzien bedziesz to wszystko zmywał.

Ja myślę żeby u siebie plastiki (zwłaszcza te popękane) okleić folią. Kumpel z pracy się tym zajmuje i mógłby mi dużo doradzić. To raczej lepsze niż malowanie byle czego byle czym.

" Witam czy mogę pomalować plastiki zwykłym sprayem?? "
- Jeśli dobrze przygotujesz podłoże i masz wprawną rękę to oczywiście że można. Dodatkowa warstwa lakieru bezbarwnego i trwałość na kilka sezonów.

pomalowalem skuter sprayem zero zaciekow ale to na kilka sezonow starczy i bedzie beznadzieja wiec nie polecam

Podejdź do sklepu gdzie sprzedają lakiery samochodowe.Zapytaj czy nabijają baze w sparaj, przygotuj podłożę, pryśnij lakierem bazą tą którą dostaniesz w sklepie z lakierami, potem na pryśnij klarem tj bezbarwnym lakierem, i po balu. A jak nie masz takiego sklepu to poczytaj o lakierach firm takich jak boll, i motip, ale i tak nie zmienia to faktu że bezbarwny bedziesz musiał położyć, bo inaczej lakier baza ,czyli kolor zacznie ci odłazić, i na darmo wydasz kase i swój czas i prace. I śmiem twierdzić że jednego sezony to nie wytrzyma.Poczytaj troche o tym, i da się zrobić. Ale zwykły spraj z marketu nie nadaje ,jest za miekki. Szybko można go uszkodzić i efekt marny,ale niema sie co dziwić, bo cena też słaba.Lakierowanie plastików to prosta sprawa ,ale trzeba poczytać, i na pewno nie spraj z marketu. Możesz owszem prysnąć zwykłym sprajem, ale efekt będzie kaszana. a na nie każdy spraj można położyc lakier bezbarwny z utwardzacze. Do tego nadają się lakiery boll i motip, oraz jeszcze kilka innych firm lae teraz nazw nie pamietam, ja używam to co wymieniłem. i jest ok, za kilka dni bede znów jechał motipem, potem bezbarwny , ale trzeba przy tym troche popracować i sie troszkę ręka zmęczy, bo trzeba przyszykować powieżnie ,zmatować, umyś polakierować ,zabawy jest, ale efekty mogą być miło zaskakujące

no i zależy jakie plastiki( i czy plastiki czy żywice)
jeżeli juz było malowane - ma lakier- matowisz np papierem wodnym 2000 i psikasz od nowa lakier.

Jeżeli nie było to malowane i to surowa powierzchnia to trzeba dać podkład dopasowany do rodzaju materiału a dopiero na to lakier.