! Forum OFFtopic Malowanie felg

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wiesiol wiesiol 2 tygodnie, 5 dni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Witam, panowie co myślicie, jeśli wyczyszczę i pomaluje felgi samochodowe stalowe z zostawionymi ciężarkami będzie trzeba je wyważać czy zachowają równowagę? 😀

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli do malowania zdejmiesz opone to trzeba bedzie je wyważać po każdym montażu opony. Poza tym zapowiada się kompletne druciarstwo – malowanie koła bez dokładnego oczyszczenia.. no bo jak chcesz oczyścić skoro zostają ciężarki, malowanie po ciężarkach.. itd. Masakra jakaś.
    Wyglądać finalnie to bedzie dokładnie tak jak się zapowiada. A może nawet gorzej.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Nie zależy mi na trwałości i na jakości, po prostu robie prowizorkę na jakieś pół roku bo teraz z tą rdzą tragicznie wygląda i mam tochę farby a pozatym mam kołpaki 😀 Opony nie będę zdejmował i tu jest ta zagwostka, trzeba czy nie trzeba wyważyć 🙂 Teoretycznie chyba nie, a w praktyce? 😀

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Kristop Kristop.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 3 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe Kristop Kristop.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli tryśniesz je równo to nie trzeba bedzie wyważać. jeżeli gdzieś ci farba spłynie i się zbierze to zadziała jak dodatkowy odważnik

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Zgadza się, a z doświadczenia mogę napisać że w przypadku samodzielnego malowania felg zazwyczaj nie zrobisz tego dokładnie, tym bardziej nie posiadając odpowiednich narzędzi i doświadczenia. Może lepiej zostawić to fachowcowi.

Zdjęcie profilowe wiesiol
    wiesiol
    Użytkownik

Ciekawe, jak to rozwiążesz i jaką farbę chcesz pociągnąć felgi. Moim zdaniem jeśli puścisz cienką warstwę równomiernie, to nie powinno, to wpłynąć na wyważenie.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: