Malossi Multivar - problem

Witam
Zakupiłem owy wariator i mam problem taki sam jak dawniej ze stage6 sport pro . Do wariatora założyłem rolki 4 g . Jazda wygląda tak : żeby ruszyć trzeba bardzo powoli zwiększać obroty bo inaczej stoi w miejscu no i jak już wystartuje to nie jest źle ale prędkość maksymalna nie wzrosła ani o kilometr . Obwiniam spężyne centralną bo mam seryjną . I pytanie jest takie - czy jeśli założe twardszą spężyne ( myśle że + 30 % będzie najlepsza ) to problem zniknie czy będe musiał ingerować w coś jeszcze oprócz centralki ? Z góry dzięki ;P

Sprężyna centralna nie wpływa na prędkość, chyba, że hamowania silnikiem. Jak założysz cięższe rolki wtedy v-max wzrośnie

Ktoś jeszcze sie wypowie ?

Miałem podobny problem w Hondzie sfx sport. Po baaaardzo długich kombinacjach- zmiana sprezyn centralnych , zmiana sprezyn od sprzegła itd.itd. dałem sobie spokój i założyłem cały oryginalny zestaw od hondy i nie miałem już problemu......

Sory mam rolki 7 gram ;p po założeniu 4 gramowych silnik szalał a skuter ledwo co jechał tak jakby pasek się ślizgał . Potem pomieszałem 4 g i 7 g i efekt podobny do tego z 4 g rolkami . wiem że regulacja napędu to rzecz indywidualna ale doradźcie jaki zestaw rolek , centralki , sprężynek sprzęgła byłby odpowiedni

Gdy zmieniłem wariator z seryjnego na stage6 prędkość zwiększyła się minimalnie, natomiast przyspieszenie się wyraźnie poprawiło. Obawiam się, że by zwiększyć prędkość musiałbyś zmienić przełożenie.