Malaguti Madison 250

Co sądzicie o Malaguti Madison 250? (starsza wersja z lusterkami w czaszy, nie z silnikiem piaggio). Może jest na forum użytkownik tego skutera i opowie o nim; jak się tym jeździ, typowe usterki, osiągi, zużycie paliwa, żywotność jednostki napędowej, przekładni, dostępność części, itd, itp..

F5

Jeździ lub jeździł ktoś takim skuterem? Niech się wypowie.
http://otomoto.pl/malaguti-inny-madison-s250-M3085844.html

Odświeżam temat.

Powiem Ci tak. Po opisie widać że ktoś naprawdę dbał o ten skuter.
Co do żywotności. To mogę porównać do Kymco, dowiedziałem się że stare silniki Kymco od 125cc w górę w Dinku, na spokojnie mają wytrzymać 50 tyś. a powinny koło 80 tyś a oczywiście zdarzają się większe przebiegi. Więc jeśli Kymco w tam tych latach robiło takie silniki to wątpie żeby Malaguti robiło słabsze silniki, więc jeśli oczywiście przebieg jest orginalny to o żywotność bym się nie bał.
Facet trzyma wszystkie części.
W spalanie też bym uwierzył które napisał, pewnie będzie palił bliżej 4L. może 3,8L. Spalanie zależy od wszystkiego... wiatru, wagi motocyklisty itp.
Oponki też nowe które można sprawdzić bez problemu czy naprawdę są nowe.
Weź go na jazdę testową, przejedź się, rozpędź się do jakiś 50km/h na prostej drodze i oderwij ręce od kierownicy, sprawdź czy nie zjeżdża na bok któryś, możesz to zrobić kilka razy dla próby bo czasem się zdarza że źle się usiądzie i będzie przez to ściągał.

Ogólnie masz sprawdzony skuter, który już ktoś coś sprawdził i zrobił co nie co.
Ja sam kupiłem skuter ściągnięty z włoch, dałem 3200zł i byłem bardzo zadowolony pół dnia bo był idealny, ale doszło do Mnie że nie mam ładowania akumulatora :P do tego doszło parę rzeczy o których wiedziałem jak np. opona czy pasek. Ale tu masz coś sprawdzonego więc postaraj się po negocjować do 4500zł żeby było na rejestrowanie i dojazd do domu :P

Jednak Pietro rozważasz coś innego niż Kymco Agility ? ;)

Kapuchon napisał:

Jednak Pietro rozważasz coś innego niż Kymco Agility ? ;)

Rozważam, bo nie ma ofert sprzedaży Agility 125 na kołach 12" Był jeden od kobiety z polskiego salonu, używany 2 sezony, z przebiegiem 3400km, ale niestety ktoś kupił i to za jaką cenę..3k :(
Dlatego zainteresował mnie Malaguti z silnikiem Yamahy, tylko chciałbym zaczerpnąć trochę informacji o skuterze, jak z częściami do tego modelu, itp.