Malaguti f12 bicie w kole

Witam
Tak jak w tytule, mam problem z drganiami w tylnym kole. Podczas szybszej jazdy czuć takie podskakiwanie tyłu. Poprzedni właściciel zakładał nową oponę ale z tego co patrzyłem przy zapalonym silniku i odrobinie gazu widać jak opona chodzi na boki. Więc wyjąłem koło dałem na wulkanizację aby je zdjęli i jeszcze raz założyli. Dało to praktycznie zerowe efekty. Podskakiwanie skutera czuć nawet jak się go prowadzi po równej nawierzchni. Może wina też przedniej opony? Nie wiem czy kupować nową opone na tył czy to coś w ogóle da.
Z góry dzięki za pomoc :wink:

wyważali? przecież chyba wulkanizator ma narzędzia do wyważania kół? chyba że to taki samochodowy - to nie ma maszyn do kół motocyklowych.

Wulkanizator raczej samochodowy żadnych ciężarków na feldze nie ma, więc nie wyważane. Podejrzewam że opona jest uszkodzona, zresztą założona jest jakaś chińska.

to bardzo możliwe że jest uszkodzona ale może być po prostu źle założona. Lub jest do wyważenia po prostu.

No cóż kupie nową oddam na dobrą wulkanizację i zobaczę czy będzie już dobrze, ale to dopiero w przyszły weekend.

Witam, wznawiam temat. Założyłem nową oponę, nie chodzi już na boki lecz pod czas jazdy i tak skuter ,podskakuje". Nie mam pomysłów o co może mu chodzić. Może przednie koło jest nie tak, może trzeba zrobić serwis przedniego zawieszenia. Nie wiem, dajcie swoje propozycję poniżej
Pozdrawiam

trzeba wyważyć oponę. to jakaś konkretna opona czy jakiś badziew za 30zł? bo chińskiego kartofla czasem się wyważyć nie da

Opona to bridgestone z końca 2016 więc jest dobra, tata był wczoraj zawieść tą oponę i mówili mu że raczej się ich nie wyważa.

bzdura, każde koło się wyważa.

Ale nawet przy toczeniu czyt. ,pchaniu’’ czuję jak skuter podskakuję. Skakanie skutera zaczyna być odczuwalne powyżej 50-60 km/h. Gdy jadę mniej szczególnie tego nie czuję

ale naprawdę 50 raz musze powtórzyć że trzeba wsadzić koła na wyważarkę?
mogą być opony z wadą, mogą być krzywo obsadzone na obręczach, mogą być krzywe felgi

Ehhh spróbuję wykręcić oba koła pojeździć po wulkanizacjach gdzie wogóle wyważają koła bo w moim mieście nie wiem czy to wogóle robią. Tylna felga jest prosta, sprawdzałem.