Mała przeróbka

Witam! mam pytanie.
czy może ktoś z Was robi sobie sam mieszanke paliwa z olejem? chodzi mi oczywiscie skuter 2T :P

Ja będę robił

Mowiniak sprecyzuj pytanie jak możesz: chodzi Ci o to, co daje robienie własnoręczne?

Ja robiłem mieszankę do poprzedniego skutera,po tym jak nawalił ślimak.
Jest to bardziej uciążliwe, ale moim zdaniem pewniejsze że się nie zarżnie silnika.

Mieszankę ja zawsze jak zatankuje skuter do pełna to wlewam 1 korek mobilube 2t na lepsze smarowanie.

Vezyr pytanie moje jest : czy ktoś z Was robi mieszanke w swoich sqtrach sami :wink:
ale jak chcesz to napisz nam co daje robienie mieszanki wlasorecznie

mowiniak teraz skutery maja "elektroniczne" i "mechaniczne" dozowniki do mieszania oleju a jak chcesz to musisz sobie przeliczyć ile byś potrzebował dać oleju na pełny bak. Stosunek oleju do paliwa to 1:50 czyli mniej więcej oznacza to ze 1 litr oleju powinien starczyć na 10 tankowań przy baku o pojemności 5L

ano właśnie chce sam sobie robic mieszanke bo cosik mi za dużo oleju żre

No ja będę robić bo chce mieć pewność, pomijając to, że nie chce mi sie odpowietrzac dozownika, a nóż coś źłe zrobie i klapa więc będę robić mieszankę a ile oleju będę dawać to się jeszcze nie interesowałem (mam 70 cc) :D

KrzysiekP napisał:

mowiniak teraz skutery maja "elektroniczne" i "mechaniczne" dozowniki do mieszania oleju a jak chcesz to musisz sobie przeliczyć ile byś potrzebował dać oleju na pełny bak. Stosunek oleju do paliwa to 1:50 czyli mniej więcej oznacza to ze 1 litr oleju powinien starczyć na 10 tankowań przy baku o pojemności 5L

Zapytam z ciekawości - jaki to jest elektroniczny dozownik?
Przy jakim skuterze widziałeś właśnie taki dozownik?