Magnus Verso 4T nie chce odpalić

Witam mam problem ze swoim chińczykiem 139QMB 4T przedwczoraj rano przed 8 (padał troche deszcz i tylko z 3-4 stopnie na dworze) musiałem gdzies pojechac na chwile i wszystko ladnie pięknie tak jak zawsze przy odpalaniu odpalilem i pojechalem i nic sie nie dzialo, gdy juz wrocilem skuter zostawilem na ulicy przed domem caly czas padalo ale nie mocno. wybila godzina 16 i musialem skoczyc do miasta (skuter caly czas stal nie odpalany od 8 rano) no i wkładam kluczyk do stacyjki i zaczynam odpalac z kopki bo aku slabe noi tak kopie kopie i nic nie chcial odpalic(skuter caly mokry byl i pod plastikami też mokro) pozniej wieczorem zaprowadzilem go do garazu i tam wykrecilem swiece zeby sprawdzic czy jest iskra no ale byla czyli iskra jest tylko nie chce skuter odpalic nie mam bladego pojecia jaki moze byc tego powod...

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz i gaźnik czysty, powietrze tam gdzie świeca jest jest, iskra jest duża. Wtrysłem paliwo bezpośrednio do cylindra raz drugi i nic po jakims czasie kopania z kopki cos 2 razy wystrzelilo z tlumika i to nawet glosno a skuter dalej nie chce odpalic... nie mam pojecia co to moze byc. Z góry dziękuje za pomoc :)