Made in China: Właściciele chińskich skuterów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Made in China: Właściciele chińskich skuterów

Ten temat zawiera 179 odpowiedzi, ma 94 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe adrian99 adrian99 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 180 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Masz/miałeś(aś) chiński skuter? Przyłącz się do dyskusji.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe rogalov
    rogalov
    Użytkownik

Posiadam Ylsmco Quest I 4T i trudno o nim cokolwiek powiedzieć.
    Silniczek bardzo ładnie pracuje oraz świetny v-max 81hm/h GPS. Ale nie mogę powiedzieć o plastikach oraz elektronice w tym skuterze.
    Plastiki są twarde ale bardzo kruche. Elektronika to jakiś żart w tym skuterze. Przykładem będzie między innymi regulator napięcia który był tylko wstawiony żeby był. Zawierzenie miękkie.
    Podsumowanie: Jest to fajny skuterek ale z wadami. Polecam go osobom którzy są bardzo cierpliwi i posiadających w mieście serwis. Silnik pracuje na 6- tylko problemy są z elektroniką.

Pozdrawiam
    Rogal

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

A co masz Rogal na myśli mówiąc o elektronice?

rogalov
    Użytkownik

Łączenia pomiędzy kablem a akumulatora to jakiś żąrt. Jak wcześniej pisałem regulator napięcia był na pokaż (brak jakiekolwiek działania). Cewka do wymiany (po 3 razie wyjmowania z świecy złamała się!). Stopiony plastik przez żarówki. Kable niskiej jakości. Mało precyzyjne pomiar paliwa.

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Aaaaa, spokojnie, chiński standard:)

rogalov
    Użytkownik

ale do silnika nie mam nic do zarzucenia. Czasem lepiej pracuje jak nie jedne skutery markowe za +10tyś 😉

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

To prawda. Te chińskie czterosuwy pracują bardzo ładnie i są w stanie przejechać po 15 000 km

rogalov
    Użytkownik

ba mój kumpel przejechał 23000 km 🙂 Ale już ma problem z kompresją.

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

rogalov wrote:

ba mój kumpel przejechał 23000 km 🙂 Ale już ma problem z kompresją.

Możliwe, że olej miał kiepski, albo jeździł na zimnym silniku, albo go przegrzewał:) Wymiana pierścieni i będzie ok:)

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Szanowni Państwo pozwolicie ze zabiore głos w sprawie chińskich skuterów. Jestem posiadaczem skutera YY250T Big Hornet, nazwa u kazdego dealera inna.Przechodzac do rzeczy skuter zakupiłem w Niemczech cena jak na Polske wysoka bo 3900 euro, wrazenia rózne,jest to klon Hondy Reflex, wykonanie troche słabsze, materiały tez. Przejechałem na nim 1200km nie stwierdzam zadnych wad, spalanie około 3,2litra na 100km, prędkość nie jest oszałamiająca bo tylko max 110km/h ale przy mocy 17KM jest wystarczajaca w pojedynkę jak i w dwie osoby.Mieszkam w terenie górzystym wiec słabsze skutery maja problemy z podjazdem pod górki.

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Wpisując w przeglądarkę google YY250t mozna odwiedzić wiele stron na całym świecie z tym produktem o róznych nazwach,

Zdjęcie profilowe Raf
    Raf
    Użytkownik

Ogólnie to w kwestii chińczyków można zrobić myk polegający na tym, że o ile już zaczynają być problemy, to po prostu wsadzamy markowe częsci – kumpel tak zrobił z zippem, który go kosztował ok 3500 zł (cylek, rolki, pasek, i inne drobiazgi), zainwestował trochę ponad 1200 zł, dodatkowo praktycznie rozebrał (ledwo co poskręcanego moto – to co wychodzi z rąk sklepów to po prostu niekiedy żart) do zera i złożył „do kupy” i teraz niezły motorek za łącznie 4tyś z hakiem (ponieważ ma 4T, nie bawił się w głupoty nic nie dające w przypadku 4t, jak wydech czy inne niepotrzebne).

Tak jest jakaś alternatywa i o ile się zadba o podzespoły, to chinol potrafi dorównać innym i na markowych podzespołach potrafi pojeździć .

Co do silników, osiągów, itp – wymiana CDI akurat bardzo dużo też dała, te chińskie CDI to po prostu jakiś żart.

P.S.
    Tak mnie w sumie często zastanawia, dlaczego przy skuterach z Chrl jest tak straszna losowość (i to przy tym samym modelu niekiedy) – jedni potrafią na chińskich częściach pojeździć 15 i więcej tyś km, inni ledwo 5 tyś… wina użytkowników, czy faktycznie niczym wygrana w lotto?

Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Powiem Wam tak, Bajotany, te małe (coliber, wilga, inca) jeśli są poskładane jak należy naprawdę się aż tak nie psują. Moja inca sprint ma 5000 to mój drugi, zapasowy skuter. Wszystko działa jak należy. Sam jestem zaskoczony.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Leszku, jeszcze długo posłuży Twoja inca, nie ma w tym nic dziwnego.

Zdjęcie profilowe Ula
    Ula
    Użytkownik

Też posiadam 6-letnią Chinkę: http://www.startec.com.hk/product_s4.html
    jak na razie sprawuje się bez zarzutów 🙂 Pali na widok kluczyka, doskonale znosi polskie drogi, troszkę się „rozjeździła” – na początku nie szła więcej niż 45km/h, teraz smiga nawet do 70 😉 ale do tego nie powinnam się chyba przyznawać 😛

Ula
Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 180 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie