Luz na rolgazie? Benyco Tekken 125, kilka pytań

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Benyco Tekken 125 z 2017 (wtrysk)
Przejechałem na nim ponad 1000km i zaczynają się pierwsze “mankamenty”, na które zaczynam zwracać uwagę.
W związku z tym mam kilka pytań.

  1. Wydaje mi się, że mam za duży luz na rolce gazu, nie wiem jaki ten luz powinien być, ale bez działania na silnik mogę przekręcić manetkę o około 1,5-2cm. Po przekręceniu ciut dalej czuć szarpnięcie - jakby uderzenie, nie ma takiego jakby płynnego przejścia

  2. Podczas jazdy słychać obijający się łańcuch, sprawdzałem naciąg i wydaje się być naciągnięty prawidłowo. Najbardziej dokuczliwe jest to przy zmianie biegów (bardzo głośny metaliczny dźwięk) i przy jeździe z pasażerem (nasila się)

  3. Po puszczeniu manetki np. na 5 biegu motocykl zaczyna strasznie zwalniać jakby hamował. Wiem, że bez dodawania gazu nie będzie jechał, ale czy nie powinien zwalniać wolniej?

  4. Tekken ma wbudowane automatyczne wyłączanie silnika po rozłożeniu nóżki, chciałbym się tego pozbyć, chociażby po to, żeby rano go rozgrzać podczas postoju (ubranie się, wyprowadzenie z garażu itd), czy odłączenie kabla przykręconego do nóżki rozwiąże sprawę?

  5. Przyglądając się budowie silnika zauważyłem wystającą żółtą rurkę, która nigdzie nie jest podpięta co to może być? Nie powinna być gdzieś podpięta?

Póki co tyle, z tego co pamiętam. Jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
Proszę o pomoc z powyższymi “problemami”, czasem zastanawiam się, czy nie jestem przewrażliwiony na punkcie tych “usterek”. Może tak powinno być? Nie wiem, mój pierwszy motocykl :slight_smile: