Longjia Sharpy 50 2t, stopiona świeca, zatarty silnik

Witam. Mam pytanie, czy przyczyną stopienia świecy i zatarcia silnika może być tylko złe ustwianie gaźnika czy moze być też inna przyczyna (jeśli tak to jaka). Smarowanie jest na 100%. Z góry dziekuje za odpowiedz :)

A masz olej w przekładni? Nie ten olej co miesza się z paliwem tylko ten w przekładni?? A swoją drogą to pewnie żyłowałeś skuter i się zatarł czyz nie?

Olej w przekładni jest, a tak z ciekawości to co to ma do zatarcia silnika i stopienia świecy? A z tym żylowaniem to bez przesady bo jeździłem nim tak jak rok i dwa lata temu także mysle, że jednak cos jest nie tak, a boje się ze po wymianie cylindra tłoka itd. sytuacja sie powtorzy. Czy na dotarciu mam lać wiecej oleju bo mieszanke robie sam 1:50.

A jaki olej lałeś wcześniej? Uważam, że nie ma potrzeby na dotarciu lać więcej oleju. No chyba, że używa się kiepskiego...

A na pewno nie padła pompka oleju?

teraz leje mobila wcześniej bell ray a jeszcze wcześniej shell advence wszystkie to polsyntetyczne. pompka jest dobra ale mieszankę robię sam bo urwał mi się kruciec od tego wezyka oleju i wezyk dałem na powrót do zbiornika z olejem