LONGJIA L-EVO TYP LJ50QT-2L - olej?

Witam, mam a raczej moja połowica ma małego chińczyka :) i zaszła potrzeba wlania oleju.
W kingwayu powiedziano, że mamy kupić:

Olej do 2-suwa koniecznie koloru ZIELONEGO
VECO, MOTUL, HUSGWARNA, STATOIL
Każdy olej do 2t jak do piły, kosiarki byle był koloru zielonego.

Byłem na shelu, orlenie ale nie ma oleju koloru zielonego. Był niebiski, czerwony ale zielonego ni huhu.

W specyfikacji skuta pisze , że olej ma spełniać normy
API TC, JASO FC.

Moje pytanie, dlaczego ma być koniecznie kolor zielony?
Dodam, że
skuterek jest świeżutki jeszcze nie jeżdżony.

Ja do mojego "chińczyka" wlewam :castrol actevo x-tra scooter 2t,i jest spoko.

Słyszałem dużo dobrego o oleju Orlen Platinium 2T. Nie jeżdżę 2T ale wszyscy moi znajomi na tym oleju śmigają i nie ma problemów ale najlepiej zapytaj kogoś kto ma 2T ;]

A mnie męczy dlaczego ma być koloru zielonego?

Jeżdziłem dwusuwem na tym tańszym, czerwonym Orlenie i było ok. (Honda Pantheon 125ccm).

Orlen 2T semisintetic - tani jest (poniżej 15zł), leję go do mojego Romecika i nagaru bardzo mało z niego zostaje a i mało kopci.

Cena to rzecz wtórna przy dotarciu powinien chyba być jak najlepszy olej. Jeszcze raz zapytam jakie znaczenie ma kolor zielony?
Aha, mineralny czy syntetyk?

Kolor zielony jakie ma znaczenie - żadne ? Tyle że ma taki kolor... :mrgreen:

Mój Motul 2T Technosynthese jest zielony. Podobnej klasy Shell Advance 2T semisintetic jest czerwony.

Czemu żeś się na ten zielony uparł ? Przecież silnikowi to zwisa jaki on będzie miał kolor...

Kup sobie np. motula lub shella jak wyżej pisałem. Albo coś z Orlen Platinum, Liqy Molly...

Oczywiście,że syntetyk.Minerał to przeżytek :-) Jak chcesz trochę droższy to wbij do jakiegoś sklepu motocyklowego czy ze skuterami nawet lepiej.Ale równie dobrze może być ten z orlena (sam na nim kiedyś śmigałem).Bo do 2T aż tak bardzo rodzaj oleju nie jest ważny jak do 4T ;)

Panowie ja się nie uparłem, ba ja nawet starałem się wytłumaczyć mojej połowicy, ale ona jako właścicielka małego chińczyka upiera się, że skoro napisali w serwisie zielony to ma być zielony i koniec kropka.
Wygrasz z kobietą?