listwa led

witam powiedzcie a może sami macie takie załozone w waszych skuterach listwy led w lampach. i gdzie zamawialiście chcialbym taką listwe zamontować

Ja mam na sprzedaż takie listy led, mam samoprzylepne, jaki takie w paskach zalane gumą. Są one nowe. GG:31323465

Nie wiem czy wiesz ale montowane takich list led jest nie zgodne z prawem gdyż iż ponieważ taka listwa led za kilka złotych nie ma homologacji.

Za to lampy, kierunkowskazy w chinolach z marketu mają homologacje?

Już to pisałem na forum - macie jeszcze raz:

Obowiązkowe wyposażenie motoroweru:

-jedno światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, które przy dobrej przejrzystości powietrza oświetla drogę na odległość co najmniej 30 m przed pojazdem (i nie oślepia jadących z przeciwka),
-jedno tylne światło pozycyjne barwy czerwonej,
światło odblaskowe czerwone, w kształcie innym niż trójkąt, umieszczone z tyłu,
-boczne światła odblaskowe, w kształcie innym niż trójkąt, barwy żółtej (jedno lub dwa z każdej strony pojazdu).

Motorower może być także wyposażony w światła, które nie są obowiązkowe, ale dzięki nim pojazdem kieruje się bezpieczniej. Światła te, to przede wszystkim dwa przednie i dwa tylne kierunkowskazy oraz jedno światło hamowania „stop” umieszczone z tyłu. (wszelki inny wiejski tuning kończy się odebraniem dowodu rejestracyjnego)

izdebski12 napisał:

Za to lampy, kierunkowskazy w chinolach z marketu mają homologacje?

Oczywiście że tak. Bez tego taki skuter nie dostał by homologacji i nie zostałby dopuszczony do ruchu przez co nie mógł byś go zarejestrować. Jak nie wierzysz to zobacz sobie na klosz lampy a znajdziesz tam oznaczenia E4.

No są oznaczenia E4 ;D

A więc jak będę kupował postojówki ledy, kierunkowskazy ledy itd. to muszę pytać się sprzedawców o homologację, i tylko z homologacją?
A jak zatrzyma mnie drogówka i przyczepi się, bo moje światło "Mocno świeci", to mogą być problemy, bo np. na ledzie nie ma oznaczeń homologacji?
Właśnie wyjąłem postojową żarówkę i mam na niej W5W 12V (E13) 280
Rozumiem, że E13 to homologacja?

Znalazłem na allegro takie coś: http://moto.allegro.pl/postoj-w5w-blue-vision-can-bus-lepsze-niz-led-smd-i2464034378.html
Fajne, ma homologacje, kolor też fajny, tylko, czy nie będzie problemów od drogówki, że światło postojowe będzie koloru NIEBIESKIEGO?

Jeśli oglądasz "Drogówkę", albo inny z tej serii program, to powinieneś wiedzieć, że kolor niebieski, stały czy błyskowy, zarezerwowany jest dla pojazdów uprzywilejowanych. Nie raz już pokazywali, jak zabierali dowód za niebieskie pozycyjne, lub nawet końcówki spryskiwaczy, tuningowane.....

Każdy element oświetlenia (klosz, zarówka...) muszą mieć homologację dopuszczającą do ruchu. jeśli masz element bez homologacji możesz stracić dowód rejestracyjny w przypadku kontroli. do każdego reflektora przypisany jest określony rodzaj żarówki o określonej mocy- jeśli np zamiast żarówki 35W zamontujesz 55W to też możesz mieć kłopoty.
Co do tej niebieskiej to sceptycznie podchodziłbym do jej "homologacji"
W chinach mogą celowo oznaczać znaczkiem np E4 ale u nich to znaczy że zostało wyprodukowane w kantonie Eidziu w czwartym dystrykcie, a zbieżność z oznaczeniem europejskiej homologacji jest "wyjątkowym zbiegiem okoliczności"

Czyli, piszecie, że mogą być problemy jak sobie na postojowki założę leda białego? A jak sprawa wygląda z podświetleniem deski rozdzielczej? Można tam sobie wstawić np. Niebieskiego leda?

Niby mógłbyś mieć problemy, ale wątpie że ktoś się przyczepi do białych postojówek , zobaczcie ile osób ( w tym ja ;p ) ma takie postojówki w aucie i jakoś się "niebiescy" nie czepiają. Gorzej jeśli chodzi o paski itp , to prawie pewne że się doczepią. Deska też w teorii powinna być skonstruowana tak żeby nie oślepiać kierowcy , w praktyce nikt tego nie będzie Ci sprawdzał :)

Było w programie, że koleś w taksówce sobie porobił postojówki na niebieski kolor i od razu dowód zabrali.

No na niebieski to tak , ale nie jak ktoś białe założy.

ja w skuterze podpiołem pod postojówkę listwe led czy moge ja mieć ??

Jeśli ma robić za światło postojowe to nie, pisane już kilka razy...

one jest podpiete tylko ale światło drogowe bedzie zapalone

Mimo to że wszystkie inne światła dalej będą świecić ta listwa led nie może być stosowana jako dodatkowe oświetlenie i podczas jazdy nie może się świecić jeśli nie chcesz stracić dowodu.

a jak zrobic przełącznik