Leone RK 50

Witam wszystkich ;)
w internecie mało jest opinii na temat tego motoroweru, dlatego piszę tutaj :)
Byłem wczoraj w sklepie, zobaczyłem Leone RK 50, wbiłem się na tego moto i ... zauroczył mnie :) Strasznie mi się podobał, po powrocie do domu obejrzałem chyba z 10 razy film z testem skuterowo.com tego motoroweru. Jednak nadal nie wiem, w sumie to mam go już zaklepanego, ale może ktoś z Was go ma i powie coś więcej na jego temat ? Tylko proszę bez komentarzy "lepiej za te 5 tys (tyle kosztuje) kupić jakąś TZR czy inną", bo chodzi mi o to żeby motorek był nowy, a większość ceny będzie w sklepie rozłożona na raty :) A propos, co do chińskich motorowerów i skuterów, to wcale nie są takie złe, tylko po prostu jak się dba, tak się ma. Nie zamierzam nim palić gumy ;)

10 razy?! :D
Leone RK 50 to lider jakości w tym segmencie motorowerowych ścigaczy. Myślę, że jeśli nie przeszkadzają Ci jego wady (lekka mułowatość) to będzie Pan zadowolony:).
Sam nim śmigałem.

Dzięki za odpowiedź :) Zdecydowałem się, że już na 99% go kupię, prosił bym również o odpowiedź, jeśli np. to przyspieszenie będzie mi przeszkadzało, to co musiał bym wymienić żeby mu go zwiększyć ? Z góry dzięki ;)

Będziesz Musiał Wymienić zębatke na tylnym kole ale nie wiem jaką :)

jacob - to 4t ,które ze sportowymi wyczynami wiele wspólnego nie ma.
Ja osobiście polecam Ci w tej cenie sprawdzone motocykle 50 cc z bezawaryjnym,mocnym silnikiem AM6 lub D50B (aprilia rs,yamaha tzr,derbi gpr,rieju rs2).
Jeżeli jednak się już zdecydowałeś załóż większą zębatkę na tył, mniejszą na przód aby zyskać dobry start i podwyższyć moc ale niestety stracić trochę z v-max;)

Dzięki za rady :) Otóż zdecydowałem się, ponieważ połowę finansuje kochana mama ;D W takim układzie połowa ceny idzie na raty, no a niestety używanego sprzętu raczej na raty nie wezmę, a poza tym nigdy nie wiadomo jak używany sprzęt był użytkowany. Jeśli kupię nowy, i będę o niego dbał to też mogę dość sporo pojeździć ;)
Jak już Leon będzie mój to zobaczę jak z osiągami, bo może nie będzie potrzeby na razie nic robić z przyspieszeniem, ale z tego co czytałem to dość sporego nie ma ... No cóż, zobaczymy jak trafi w moje ręce :D Będzie to moja pierwsza maszyna, wcześniej jeździłem tylko na skuterach kumpli, ale myślę że na tym się szybko nauczę, pomimo tego że jest to sprzęt z biegami (dla mnie lepiej, większa przyjemność z jazdy :)
Znajomy (mechanik) mówił, że jeśli chcę żeby szybciej troszkę jeździł, to żebym wymienił mu cylinder (72 ccm lub 80 ). Dużo jest z takim roboty ?

Jak ja uczyłem się jeździć na Simsonie S51 z 3 biegową, rozdupconą skrzynią w której było 50/50 że następny bieg wejdzie, to i ty powinieneś sobie poradzić na biegówce :). Sam mam Keewaya i 8 tyś bez większej awarii. A Leone to podmarka Keewaya czy jak to się nazywa.

Z wymianą cylindra jest troche roboty, ale mechanik sobie poradzi. Weźmie co jego i zamontuje. Na allegro znajdziesz cylki, z tym że nie warto kupywać chińskich syfów typu Jagoda. Lepiej jakiś lepszy od Malossi czy inny markowy. Nie rób tego od razu po zakupie. 50 ccm na początek wystarczy. I tak pociśniesz licznikowe 80 km/h po zdjęciu blokad. Pamiętaj o docieraniu, bo możesz rozdupczyć silnik :).

troche jest czyli jak zmienisz na 72ccm to Wymieniasz Tłok,Cylinder,Głowice jak dasz 72ccm to zyskasz o wiele na przyśpieszniu ale spalanie w full obrotach 2,5-3,5L co mi się nie podoba bo spalanie leona to od 1,9-2,4L

Dzięki wielkie za pomoc ! :)

Ale jeśli chcesz na raty, to bierzesz pożyczkę w banku i ci schodzi rata co miesiąc. Ja mam Peugeota XR6 i kopa ma mocnego bo to jest to samo co Yamaha TZR. Ma 9KM na 50cc, a tuning to możesz zrobić taki że głowa mała. Też chciałem kupić chiński ale gdy obejrzałem filmiki jak się rozpędza to odpuściłem to sobie. Zastanów się dobrze.

Dokładnie popieram pana UP

Jak już podjął decyzje to zbyt łatwo jej nie zmieni :). Peugeot fajna sprawa. Używkę wychaczy się nawet za 3 tyś. Moim skromnym zdaniem Peugeot jest lepszy niż Leone pod każdym względem, no może prócz spalania i brzmienia, ale wiadomo 2t ma kopa. Ja bralbym firmowca, ale Leon też może troche posłuzyć. Nie bije rekordów prędkości ale jak na początek może wystarczy.

Jestem już zdecydowany, że biorę Leona. Myślę że jak o niego zadbam to też długo będę jeździł ;) Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Myślę, że robisz błąd, też poleciłbym Ci coś markowego. Ten Leone to muł straszny, za długo nie pojeździ i jest brzydki. Nie wiem po co w ogóle pod bakiem jest ta wielka dziura ?? Przecież kask prawie by tam wszedł. I ten Licznik do 220 km/h mimo, że pojedzie koło 60 km/h. Obrotomierza do 13 tysięcy nie skomentuje.

To wszystko dla szpanu :). Może kolega chce wyrywać nastolatki spod gimnazjum? To śmieszne że ten prędkościomierz jest wyskalowanydo 220. Ktoś miał już z nim problem i nie wiedzieć czemu nagle jechał 160 na godzine :). Jak chcesz pseudo sporta to bierz. Ja jednak sądzę podobnie jak kolega wyżej. Jak pseudo-ścigacz 50 ccm to lepiej markowy sprzęcik. O Leone złego słowa nie powiem, ale jednak taka Yamaha to YAMAHA :). Leon może się podobać. Mój kolega ma Zippa PRO 50 i skuterkiem zablokowanym do 55 biore go jak chce :D. Jednak 2 sów ma moc.

Troche szkoda że to 4 suw, no ale trudno .. Może po małych modyfikacjach coś tam z niego wycisnę :) Dzięki wielkie za pomoc ;)

Panowie, znów jest problem ;D Ostatnio naszedł mnie dylemat, czy aby może nie kupić Keeway F-Act 50 Evo. Co poradzicie ? ..

Nie, nie lepiej ;). Na pseudo ścigaczu nabierzesz doświadczenia w jeździe z biegami i łatwiej będzie ci w przyszłości przesiąść się na coś większego i bez problemów zdać prawko ;). Pamiętaj, że nie chodzi tutaj tylko o skrzynię biegów, ale także o rozłożenie masy i zupełnie inną charakterystykę prowadzenia motocykla a skutera...

Chyba że potrzebujesz pojazdu tylko do tego, aby sprawnie przeciskać się w korku zatłoczonego miasta, to wtedy skuter będzie lepszym wyborem, jednak jeżeli ma to być pojazd "rekreacyjny", który ma ci sprawiać przyjemność z jazdy, to bierz manuala.

Ja sam też zastanawiałem się nad skuterem ale taki motorower jest o wiele lepszy. Później motocykle o dużej pojemności opanujesz bez problemu, a gdybyś jeździł wcześniej na skuterze to zaczynasz od nowa. A manualna skrzynia biegów daje większą radość z jazdy.
Po za tym to do tego Leone RK 50 musiałbyś wstawić tam 110cc żeby dorównywało markowej 50cc. Cały silnik kosztuje 700zł a za tyle to ja do swojego mogę wsadzić cylinder o mocy 18 KM. Na prawdę będziesz żałował po zakupie. Gdy się przejechałem chińskim motorowerem kolegi to wielki muł. Pod górkę ten Leone RK 50 będzie miał spore problemy.

Jak masz wybierać z tych dwóch bierz Leona.

Znalazłem Peugeota XR7, tuningowany tlumik wart jakieś 800 zł, a moto w cenie tego twojego Leone ;).
http://otomoto.pl/peugeot-xr6-xr7-aprilla-honda-suzuki-M2890715.html