Lakierowanie

Siemka posiadam Zippa Steeda 50 malowałem ostatnio obudowe plastikową na czarny połysk sprayem za 20 zl i jest taka sytuacja podczas jazdy ostro ubrudziłem czache i musiałem wymyc na myjni i mam pytanie czy zejdzie ten lakier z obudowy ?

Jeżeli mówimy o tzw. karcherze, to po którymś razie na pewno tak. Zawsze warto przed nałożeniem farby zmatowić podłoże, aby zwiększyć przyczepność. Ja również myje pojazd na myjni samochodowej (mniej roboty i odpowiednie ciśnienie usuwające każdy bród), po którymś razie zaczęła mi odchodzić oryginalna farba na pokrywie przekładni.

ok bo narazie mi nie zeszło , to bez mycia po lakierowaniu ile czb czekac 1 -2 tyg?

Nie zupełnie. Po malowaniu najlepiej poczekać 2 dni, żeby lakier dobrze przysechł. Ale to nie oznacza, że będzie Ci trzymał. Chodzi tu o jakość lakieru i jego zdolność do osadzania się na powierzchni. Lakiery w puszkach, to najtańszy produkt, a więc i jego trwałość jest gorsza.


ok czyli bez mycia wyczyma czy juz bardziej jakby mył to juz zejdzie ?

nie wiem czy wyczyma albo wyczymie - to zależy jakiego lakiera użyłeś i jak przygotowałeś powierzchnie