Lakierowanie skutera

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #40357
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

    Witam, posiadam skuter który już troszkę przeżył, między innymi upadek itp.
    Posiada z jednej strony dość mocne rysy bo upadku i ślizgu… pytanie moje brzmi jak to polakierować (oczywiście samemu),
    1. jak przygotować taką powierzchnię, plastik tak aby najpierw zniwelować rysy itp przed lakierowaniem
    2. jak potem lakierować, czym, jak najlepiej zabezpieczać światła przed lakierowaniem?
    3. czy lepiej to robić na skuterze czy koniecznie trzeba rozmontowywać plastiki itp..

    Z góry dzięki

    #40362
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Sam jeszcze nie lakierowałem plastików i jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu i jakiegoś doświadczenia w tym to wątpie żeby wyszło to ładnie.
    1. jeśli są to mocne rysy to szpachla i równasz.
    2. najlepiej nakładać kilka cienkich warstw, lampy najlepiej zakleić taśmą lakierniczą.
    3. lepiej ściągnąć plastiki.

    Ogólnie to nie taka prosta sprawa jak się wydaje że przejedziesz raz lakierem po powierzchni i już będzie cacy. Nie ma tak łatwo.

    #40371
    roomcajz
    Uczestnik
    • 17
    • 1 073Postów:

    Hej Bziumbzium
    znalazłem w necie takie coś o malowaniu plastików
    dotyczy to plastików wnętrza samochodowego ale zasada podobna.
    popatrz, może się przyda:
    http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=17645

    #40543
    Twister
    Użytkownik
    • 10
    • 62Postów:

    Ja też na koniec sezonu maluje w niektórych miejscach swojego skutaa, lecz mi do pomocy służy “dobry wujo” który jest lakiernikiem.
    Na twoim miejscu poszukałbym kogokolwiek -kolege, tate, wujka który coś ma w głowie na ten temat i wczesniej też malował. Samemu możesz zpartaczyć cała sprawę i będzie wyglądał gorzej niż przed malowaniem.

    #40582
    bziumbzium
    Użytkownik
    • 4
    • 51Postów:

    Aż tak mi nie zależy aby go oddawać lakiernikowi, skuter to nie coś bardzo wartościowego w moim przypadku, wydaje mi się że jeśli mam nabyć w tym jakiejś amatorskiej praktyki to skuter jest najlepszym materiałem do takiej zabawy 😀
    Link który dał roomcajz bardzo pomocny mi się wydaje jak tylko znajdę jakieś środki finansowe na materiały do wykonania tego zabiegu to na pewno pochwale się efektami jeśli mi to wyjdzie 😀

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button