Lakier się matuje podczas mycia skutera

Dziś wycierając skuter ręcznikiem papierowym zauważyłem,że powstają mikrorysy.Czy to normalne ?

Raczej nie, w sumie nigdy nie wycierałem skutera ręcznikiem papierowy, ale pierwsze słysze.

Na całym przodzie są takie mikro rysy.Wycierałem ręcznikiem kuchennym żeby zacieków nie było po umyciu skutera.

Ja skuter zawsze myję gąbką. Powiem Ci, że to dobry sposób, bo potem tylko spłucze wiadrem, czy szlaufem i nie ma żadnych smug ;)

Papier może porysować plastik :)
Naprawdę.

Jest jakiś środek żeby to usunąć albo zamaskować ?

ads napisał:

Papier może porysować plastik :)
Naprawdę.

To chyba nie był papier, tylko ręczniczki kuchenne.

Spróbuj pastą polerską, powinno zniknąć.

Tak to był papier kuchenny.W poradniku jak myć skuter na skuterowo.com doczytałem się,że można wytrzeć skuter do sucha ręcznikiem kuchennym.Umyłem skuter bo po wyprawie 140 km był mocno ubrudzony.Gdzie taką pastę kupię ?

Ja kupiłem na stacji benzynowej.

Ja jak kupiłem skuter to też miałem takie mikro rysy na nim i pasta polerska pomogła.

tylko trzeba się z nia delikatnie obchodzić

Jakieś "tempo" kup i będzie dobrze.Tylko nie nakładaj zbyt grubej warstwy i dobrze wypoleruj delikatną ściereczką.Co do wycierania na sucho to wycieram starym ręcznikiem tak samo samochód ;)

Dostaje się jakąś ściereczke w komplecie.Ile za tą pastę dałeś ?

W zestawie nie było ściereczki, a ja kupiłem jakąś najzwyklejszą za 10 zł ale pomogła

Jutro pojadę na jakąś lepiej zaopatrzoną stacje i postaram się tą pastę kupić.Ryglos,Kamil,Termit,Ads dzięki za pomoc.Jak będziecie czegoś potrzebowali to służę pomocą.