Ładowanie akumulatora- oświećcie mnie

Witam. Mam w skuterze akumulator żelowy 3Ah. Chciałbym się dowiedzieć, czy mógłbym go podładować używając zasilacza stabilizowanego 100mAh (0,1A) ???.

3ah ? to pewno 2t, bo 4t nie wiem czy dałby rady odpalić na takowym.

Mozesz ladowac lecz zajmie to chwile..

AraS napisał:

3ah ? to pewno 2t, bo 4t nie wiem czy dałby rady odpalić na takowym.

Posiadam torosa f16 4t i aku to 3Ah. czasem odpala on kopa, a czasem po którymś wciśnięciu startera

aku minimum 4ah musi być do 4t, kup najlepiej 5ah i jest optymalny, a dodatkowo wytrzymalszy.

Taki mam już od nowości. Może w przyszłym roku kupię nowy tak z 5Ah. Jak jeżdżę prawie codziennie tak ok 10 km to nawet nie mam problemów. Z i jaki lepiej kupić żelowy, czy zwykły kwasowy (który lepszy)

Żelowy kup.

raczej bezobsługowy
za żelowy kupisz 4 standardowe

Dziś ładowałem tym zasilaczem ten aku ok 1,5 godziny i odrazu lepiej palił bez zawahania

Kameleonns napisał:

Witam. Mam w skuterze akumulator żelowy 3Ah. Chciałbym się dowiedzieć, czy mógłbym go podładować używając zasilacza stabilizowanego 100mAh (0,1A) ???.

0,1A to maksymalny prąd z jakim zasilacz może pracować. Ważne jest jakie napięcie ma ten zasilacz. Optymalny prąd ładowania akumulatora to 1/10 - 1/20 nominalnej pojemności akumulatora. Więc jak masz akumulator 6V to prąd ładowania nie powinien być większy niż 0,3A - optymalny byłby 0,15A. Pamiętaj, im dłużej ładujesz mniejszym prądem akumulator tym lepiej.
Reasumując - zasilacz powinien dawać napięcie większe niż napięcie akumulatora - np 7V, oraz prąd ładowania nie większy niż 300mA

akumulator i zasilacz są na 12V

No to spoko. Musiałbyś podczas ładowania sprawdzić amperomierzem jaki jest prąd ładowania. Myślę, że skoro zasilacz jest stabilizowany, to raczej prąd nie będzie za duży. Boję się jednak, czy akumulator naładuje się maksymalnie, bo zaleca się napięcie ładowania większe od napięcia znamionowego akumulatora o ten jeden czy dwa volty - czyli jakieś 14V. Najwyżej zostaw go w ładowaniu na całą noc, uprzednio sprawdzając, czy aby prąd nie jest za duży.

Temat zamknięty