Kymco ZX – Problem z mocą

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #167003
    Koberek
    Użytkownik
    • 2
    • 4Postów:

    Witam. Mam problem ze skuterem Kymco, otóż nie mam mocy, bardzo ciężko rusza, gdy daje full gaz to muszę poczekać jakieś 2-3 sek żeby ruszył, ale i tak strasznie wolno. Tak samo jest z jazdą jak się już rozpędzi, nie przekracza 40kmh na prostej. Skuter ma zdjęte blokady. Co może być tego przyczyną, że jest taki słaby? Dodam jeszcze że został wymieniony pasek, wariator, sprzęgło.

    #167042
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    może już czas na wymiane cylindra i sprzwdz wydech czy jest drożny[sprawdz na innym może ktos ma pożyczyć na chwile] i czy na starym napędzie chodzil dobrze

    #167043
    Koberek
    Użytkownik
    • 2
    • 4Postów:

    A jak sprawdzić czy cylinder do wymiany? Czy muszę go zdejmować, czy jest jakiś inny sposób? Niestety nikt nie ma pożyczyć skuterka, żeby to sprawdzić. Napęd został wymieniony rok temu i wtedy chodził dobrze, ale z powodu wyjazdu musiałem go odstawić w kąt i dopiero po roku takie coś… 😛

    #167046
    snajper061
    Użytkownik
    • 2
    • 691Postów:

    manometrem wkręcasz tam gdzie świece sprawdzisz u każdego mech.to jest silnik sc10as powinna byc minimum 7 atmosfer

    #167101
    Koberek
    Użytkownik
    • 2
    • 4Postów:

    Niestety nie mam dostępu do mechanika, bo najbliższy 10km stąd a nie mam zamiaru pchać skutera (brak OC i kasku). Przed chwilą odpalając skutera zauważyłem, że tam gdzie jest cylinder dmucha mocno powietrzem. Czy to znaczy że ma słabą kompresję lub uszczelka poszła?

    #167128
    Deep_Nothingness
    Użytkownik
    • 9
    • 538Postów:

    Koberek napisał:

    tam gdzie jest cylinder dmucha mocno powietrzem

    Masz na myśli miejsce styku cylindra ze skrzynią korbową? Jeżeli tak, to sprawdź, czy nie masz jakiś pęknięć lub braków na powierzchni. Jak wszystko jest całe a dmucha pomiędzy stykiem cylindra i reszty, to wygląda na to, że poszła uszczelka. Sprawdź też olej, czy nie masz za mało.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button